Ostatnim razem poruszaliśmy zagadnienia związane z dobrostanem psychicznym oraz równowagą między sferą zawodową, a rozwojem osobistym. Tym razem prezentujemy jeden z najskuteczniejszych i najprostszych sposobów na pozbycie się stresu, czyli uśmiech. Czy wiecie, że śmiech nie tylko rozluźnia i odstresowuje, ale również przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu? Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, a pozytywna motywacja w procesie edukacyjnym czasem potrafi zdziałać cuda, o czym przekonał się już niejeden pedagog.
- Czy w świecie szkolnych zakazów, nakazów, regulaminów porządkujących niemal każdy obszar aktywności, teoria frajdy może mieć zastosowanie? – pyta Jarosław Szulski, nauczyciel geografii w Zespole Szkół nr 61 im. Tadeusza Reytana w Warszawie oraz autor powieści: "Zdarza się" i "SOR (nie) zdarza się w szkole".
Zapraszamy na prelekcję, która będzie okazją do rozmowy o tym, że ludzie są w stanie zmienić swoje negatywne nawyki czy zachowania, jeśli mają przy tym odrobinę... frajdy. I że czasem interwencja estetyczna, humorystyczna może być skuteczniejsza od siłowej, a symboliczna mikrokorekta może być zaczątkiem trwałej makrozmiany.
Pozytywna motywacja kluczem do skutecznej nauki
Pozytywna motywacja w procesie edukacyjnym czasem potrafi zdziałać cuda. Oroli śmiechu w szkolnej codzienności opowie Jarosław Szulski, jeden z prelegentów Kongresu Edukacja i Rozwój.