Od 30 lipca do 1 sierpnia 2012 grupa 12 gimnazjalistów i licealistów z ratajskiej świetlicy socjoterapeutycznej „Pracownia Umiejętności AMICI” wzięła udział w zajęciach tworzenia murali. Młodzież przekształciła parking fabryki w galerię kolorowych dzieł sztuki. 

Od sierpnia parking w Bridgestone nie będzie już zwykłym miejscem, bowiem każda przestrzeń zajęta przez twórcę zmienia swoje znaczenie i nabiera artystycznego sensu. – Ze świetlicą AMICI współpracujemy od około 6 lat, z doświadczenia wiemy, że to bardzo uzdolniona i wrażliwa młodzież. Staramy się wspierać ich zarówno finansowo, jak i przekazując np. firmowe gadżety, które mogą być przydatne na zajęciach w świetlicy. AMICI było również gościem na pikniku z okazji 10-lecia naszej firmy – opowiada Patrycja Ślosarczyk, Wiodący Specjalista z Bridgestone Poznań. - Tym razem przygotowaliśmy dla młodzieży warsztaty artystyczne. Postanowiliśmy oddać im do dyspozycji powierzchnię naszego parkingu. Murale, które tu powstały, na pewno będą zwracały uwagę pracowników i staną się symbolem tej przestrzeni – mówi Ślosarczyk. 
Idea street artu na dobre wpisała się w przestrzeń publiczną Poznania. Na wielu ulicach wciąż mamy okazję oglądać wielkoformatowe murale, wykonane przez artystów z różnych krajów w ramach majowego festiwalu Outer Spaces. Sztuka uliczna coraz częściej ze ścisłego centrum przenosi się również na peryferia miasta. Więcej>>