Dla młodych osób nie brakuje także miejsc w restauracjach, barach, pizzeriach, hotelach, domach i ośrodkach pomocy społecznej. Dużym zainteresowaniem cieszą się przedsiębiorstwa PUH, biura rachunkowe, urzędy gmin i skarbowe oraz zakłady fryzjerskie. Wszystko dzięki programowi "Podkarpacie stawia na zawodowców”.
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Samorząd Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w okresie od maja 2012 r. do października 2014 r.
- W ramach inicjatywy zaplanowano staże i praktyki zawodowe dla ponad 12 tys. uczniów i uczennic wszystkich szkół zawodowych z regionu objętego projektem, z czego do końca marca 2013 roku udało się je zrealizować dla ponad 2 tys. osób, zaznacza Barbara Maczuga, członkini zespołu projektowego. Sześć tysięcy osób zdobędzie doświadczenie podczas wakacji. Każdy z uczestników programu otrzyma stypendium w wysokości 1000 zł brutto.

Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie