„Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, to wymagający odbiorcy, ale również bardzo wierni słuchacze” – podkreśliła w rozmowie z PAP oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. asp. Żaneta Kowalska.
„Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie atrakcyjne dla dzieci, ale jednocześnie przemyci te najważniejsze elementarne treści profilaktyczne związane z bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw” – dodała.
Pomysł stworzenia opowieści pojawił się w listopadzie ub.r., a miesiąc później rozpoczęły się pierwsze nagrania. Audiobook miał nie tylko informować o niebezpieczeństwach związanych z zimowymi zabawami – forma także miała być atrakcyjna dla najmłodszych.

Policjanci apelują o rozsądek podczas wypoczynku>>

Do realizacji zadania włączyła się młodzież z pilskiej grupy PaTPORT, czyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Wspólnie z policjantami napisali scenariusz bajki zatytułowanej „Druga strona medalu” – Bezpieczna Zima.
„Bajka opowiada o przygodach postaci bajkowych podczas ferii i jest tam oczywiście policjant” – zaznaczyła Kowalska.
Słuchowisko trwa kilkanaście minut. Audiobook trafił już do wszystkich placówek na terenie Piły, ponadto bajka ma być też wykorzystywana do pracy z dziećmi na terenie całego powiatu. Plik z nagraniem słuchowiska będzie można także pobrać ze strony internetowej Policji w Pile.(PAP)

Rozpoczynają się ferie zimowe w szkołach>>