Konkurs ma dwie kategorie: literacką, w której praca może mieć formę opowiadania, felietonu, eseju, reportażu, wiersza lub inną, oraz fotograficzną, w której za pomocą zdjęć należy ukazać osoby z zespołem Downa w różnych aspektach życia codziennego.
Tematem prac konkursowych może być każde wydarzenie, w którym brały udział osoby z zespołem Downa, a które na autorze zrobiło duże wrażenie, np. przypadkowe spotkanie, zorganizowana akcja, refleksje o rodzeństwie, sąsiedzie itp.
"Zależy nam na tym, aby poprzez nasz konkurs zwiększyć zainteresowanie problemami osób niepełnosprawnych intelektualnie wśród społeczeństwa, zwłaszcza wśród uczniów i nauczycieli. Liczymy na to, że odczarujemy dzięki temu wiele krzywdzących stereotypów dotyczących osób z zespołem Downa. Słowami i obrazami naszych konkursowiczów chcemy zachęcić wszystkich do spojrzenia na osoby niepełnosprawne intelektualnie z innej perspektywy oraz – w dalszej perspektywie – zapobiegać wykluczeniu społecznemu tych osób" - podkreśliła prezeska Stowarzyszenia „Bardziej Kochani" Ewa Suchcicka.
Konkurs organizowany jest już po raz czwarty. Termin nadsyłania prac mija 31 października. Ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie. Najlepsze prace oraz zdjęcia zostaną opublikowane w Kwartalniku „Bardziej Kochani”.
Szczegóły oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie konkursu>>