Czasopismo „Dyrektor Szkoły – miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej”, wydawany przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska już po raz drugi organizuje w ramach Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły zjazd „Nowoczesne technologie w oświacie”. Odbędzie się on w dniach 26-27 października w Warszawie. Do udziału zapraszamy przedstawicieli kadry kierowniczej oświaty, nauczycieli i przedstawicieli władz samorządowych odpowiedzialnych za oświatę w regionach. Więcej informacji na stornie www.dyrektorszkoly.pl/technologie2010 .
W przededniu Piątej Fali rewolucji komputerowej absurdem jest niedocenianie nowych technologii komunikacyjnych w rozwoju społeczności lokalnych i edukacji. Rozwój następuje nieprzewidywalnie szybko. Jeszcze w 1980 roku przedstawiciele IBM mówili, że PC-ty nie maja przyszłości, a eksperci Britisch Telecom w połowie lat 90-tych, że na Internecie nie można zarobić. Obecnie wiemy, że całość zjawisk zwanych Internet jest wszechogarniające, a tamte słowa są szokująco absurdalne. Piąta Fala rewolucji komputerowej wg M. V. Copelanda i O. Malika opiera się na trzech głównych siłach. Są to: tanie i powszechne urządzenia komputerowe (telefony, komputery, chipy); tanie i powszechne pasma częstotliwości nadawczo-odbiorczej; otwarte standardy informacyjne (Linux, Wikipedia, inne bazy danych, software, Web 2.0, inne) .

Czy prowadzone przez Państwa szkoły są do przemian rewolucji komunikacyjnej przygotowane? Czy edukacja w Polsce wskoczy w odpowiednim momencie do pędzącego pociągu rozwoju technologicznego? W jaki sposób regiony mogą zdynamizować swój rozwój poprzez edukację?

Zapraszamy kadrę kierowniczą oświaty, ale także przedstawicieli samorządów lokalnych do udziału w specjalnym spotkaniu poświęconym pozyskaniu i wykorzystaniu nowoczesnych technologii w oświacie.

Udział w konferencji BEZPŁATNY!
Program Nadzwyczajnego Zjazdu Akademii Zarządzania "Dyrektora Szkoły": http://www.dyrektorszkoly.pl/technologie2010/index.php?site=program
Pierwszego dnia spotkania (26.10.2010 r.) zapraszamy władze miast, przedstawicieli samorządów, uczelni, instytucji rządowych i pozarządowych, a także kadrę kierownicza oświaty do dyskusji na temat:
  • Jak i gdzie można pozyskać fundusze unijne na wprowadzanie nowoczesnych technologii do szkół
  • Jaki wpływ na oświatę moga mieć działania sfery biznesowej
  • Jaki wpływ na biznes moga mieć działania oświaty
  • Jak samorządy sprzyjają i mogą sprzyjać rozwojowi regionów
  • Jak już istniejące projekty wpłynęły na atrakcyjność i funkcjonowanie regionu
Aby projekt był zrealizowany z sukcesem niezbędna jest współpraca placówek oświatowych oraz organów prowadzących. Zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych wraz z dyrektorami placówek oświatowych do zaprezentowania swoich projektów i doświadczeń.

W drugim dniu spotkania (27.10.2010 r.) zaprezentujemy najnowsze rozwiązania i technologie wspomagające pracę szkoly zarówno w zakresie zarządzania nią, jak i prowadzenia ciekawych, interaktywnych zajęć z uczniami. Między innymi:
  • Nowoczesne metody i techniki kształcenia w edukacji z wykorzystaniem platformy nauczania zdalnego - e-learning, distance learning, blended learning
  • Systemy informatyczne w zarządzaniu oświatą - prowadzenie szkoły z wykorzystaniem nowoczesnych technologii
  • Nowoczesne technologie w dydaktyce, czyli jak uczynić każdy przedmiot ciekawym, i interesującym dla ucznia
  • Kompetencje nauczyciela potrzebne do posługiwania się nowymi technologiami
Udział w konferencji BEZPŁATNY! Zapraszamy do rejestracji na konferencję - Liczba miejsc ograniczona!