W uzasadnieniu do projektu nowych regulacji dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej MEN deklaruje, że nie spowodują one skutków finansowych dla budżetu. Wojewoda warmińsko-mazurski zwraca jednak uwagę na treść § 6 projektu rozporządzenia, który reguluje udzielanie pomocy słuchaczom szkół dla dorosłych. "Istnieje obawa, że w szkołach dla dorosłych wprowadzenie nowego zapisu pociągnie za sobą konieczność zatrudnienia doradcy zawodowego. W naszym przypadku dotyczyć to może szkół policealnych"
- podkreśla wojewoda w opinii do projektu. W pozostałym zakresie ocenia go pozytywnie.
Opinie wojewodów dostępne są tutaj>>
POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA>>
Szczegółowy komentarz na temat nowych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej znaleźć można w lutowym numerze miesięcznika "Dyrektor Szkoły". Zmiany będą również jednym z tematów II zjazdu Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły>>
Nowa pomoc psychologiczno-pedagogiczna jednak bardziej kosztowna?
Wojewodowie, którzy zdecydowali się przedstawić opinie do projektu zmian przepisów regulujących pomoc psychologiczno-pedagogiczną, w większości pozytywnie oceniają propozycję resortu edukacji. Wojewoda warmińsko-mazurski zwraca jednak uwagę, że zmiany mogą powodować skutki finansowe dla budżetu.