Szkolenie online Środki odwoławcze od decyzji o przekształceniu umów cywilnoprawnych w umowy o pracę 7 lipca | 14:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Minister nauki chce zmienić kształcenie pedagogów

Minister nauki chce zmienić system kształcenia nauczycieli. Studia pedagogiczne mają prowadzić tylko najlepsze uczelnie - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

prawnik mlotek
Źródło: iStock

– Studia nauczycielskie powinny prowadzić tylko najlepsze placówki w Polsce – uważa minister Jarosław Gowin. W jego ocenie ta możliwość powinna dotyczyć tylko uczelni akademickich i pedagogicznych. Zmiana ma dotyczyć również systemu kształcenia - resort chce, żeby nauczyciele kształcili się na studiach jednolitych magisterskich.

– Kształcenie nauczycieli jest w Polsce problemem – przyznaje prof. Roman Dolata z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zdaniem należy przede wszystkim pomyśleć o mechanizmach, które pozwolą poprawić jego jakość. – W mojej ocenie lepiej byłoby wypracować mechanizmy akredytacji, które pozwolą lepiej ocenić uczelnie obecnie kształcące pedagogów. Nad specjalnym systemem akredytacji studiów nauczycielskich mogłaby pomyśleć np. Polska Komisja Akredytacyjna – tłumaczy prof. Dolata.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna", stan z dnia 27 września 2017 r.

Polecamy książki oświatowe