Pierwszy w tym roku zjazd Akademii Rozwoju Szkoły i Przedszkola odbędzie się w czwartek,  25 lutego 2016 r., w warszawskim Centrum Konferencyjnym Golden Floor (Warszawa, Al. Jerozolimskie 123A, przy Placu Zawiszy).
Goście z ministerstwa edukacji opowiedzą przede wszystkim o tym, jak wyglądać będzie zapowiadana reforma edukacji. Przedstawią skutki już wprowadzonych zmian, takich jak zreformowanie kuratoriów, likwidacja "godzin karcianych" oraz powrót do poprzednich regulacji dotyczących obowiązku szkolnego.
O tym jak szkoły i przeszkola mają przygotować się na przyjęcie uchodźców i imigrantów opowidzą Katarzyna Leśniewska i Sławomir Sikora.
Duża część spotkania poświęcona zostanie potrzebom uczniów niepełnosprawnych. O nowych przepisach umożliwiających zatrudnienie asystenta nauczyciela opowie dr Teresa Serafin.  Uczestnicy będą mieli również okazję dowiedzieć się, jak zorganizować przestrzeń edukacyjną dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera - opowie o tym Wanda Agnieszka Jabłońska, która podpowie przede wszystkim, jak dostosować warunki w klasie do potrzeb uczniów oraz przedstawi najważniejsze regulacje prawne dotyczące tej materii. Szczegółowy program konferencji >>

Akademia Zarządzania Dyrektora Szkoły