Chodzi tu o podręcznik "Matematyka z plusem", w którym znalazło się logo jednej z firm produkującej słodycze. Jest to niezgodne z przepisami. 
- W każdym przypadku, gdy rzeczoznawca oceniając stwierdzi obecność materiałów reklamowych w przedstawionym przez wydawcę materiale mającym być podręcznikiem, MEN zwraca się do wydawcy, by te reklamy z podręcznika usunął - mówi Małgorzata Szybalska, dyrektorka Departamentu Programów Nauczania i Podręczników MEN. W przypadku wzbudzającego kontrowersje podręcznika nieprawidłowości nie sygnalizowano, tego typu przypadki zdarzają się bardzo rzadko.
- W tym roku kalendarzowym mieliśmy tylko dwie takie sytuacje na ponad 220 wniosków o dopuszczenie do użytku szkolnego podręcznika. Przed dopuszczeniem podręcznika do użytku szkolnego wydawca został zobowiązany do ich usunięcia" - mówi Szybalska.
Podręcznik do matematyki nie zostanie wycofany z obrotu w nadchodzącym roku szkolnym, przestanie obowiązywać dopiero za rok, ponieważ zmieni się podstawa programowa. Więcej>>