Nagroda została wręczona w czwartek w Ośrodku Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym „Dolina Słońca” w Radwanowicach k. Krakowa. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Statuetka SuperWolo jest nagrodą za najciekawsze działanie wolontariackie, zrealizowane w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Głównym celem projektu, który w tym roku odbył się po raz drugi, jest promowanie wolontariatu, a także rozwijanie postaw prospołecznych wśród uczniów szkół podstawowych. W czasie tegorocznej edycji do finału dostali się uczniowie z trzech szkół podstawowych: dwóch krakowskich i jednej w Tenczynku.
Decyzją kapituły, której przewodziła Anna Dymna, tytuł „SuperWolo 2013” otrzymała klasa IVc z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie.
Jak podkreślili jurorzy, uczniowie zwycięskiej klasy, przeprowadzili wiele działań na rzecz młodszych kolegów ze swojej szkoły, objęli opieką chłopca z Sudanu, który pilnie potrzebuje pomocy, wykonali domki dla kotów, które ofiarowali Fundacji „Czarna Owca Pana Kota” zajmującej się bezdomnymi zwierzętami, zainicjowali spotkanie z rodzicami i wspólne robienie latawców.
„Uczniowie pomyśleli o działaniach na rzecz ludzi i zwierząt, które potrzebują pomocy. Wspaniałe jest to, że podjęli się również opieki nad chłopcem z Sudanu. W ten sposób pokazali, że myślą nie tylko o ludziach, którzy są blisko, ale także o tych, którzy żyją na innym kontynencie, a ich wołanie o pomoc nie zawsze jest słyszane” - oceniła Anna Dymna.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Zostało ono zrealizowane przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego.