Minister Katarzyna Hall objęła patronatem działania Inicjatywy Razem 89 skierowane do młodzieży. Inicjatywa RAZEM 89 to otwarta, obywatelska platforma działania dla wszystkich, którzy zechcą włączyć się w obchody dwudziestej rocznicy przemian 1989 roku i odzyskania wolności.
 Do współpracy zaproszono organizacje pozarządowe, organy administracji, samorządy, firmy, szkoły, biblioteki, domy kultury, grupy młodzieżowe, lokalnych liderów. Jednym z ważnych celów powołania inicjatywy jest chęć dotarcia do młodych ludzi, tych którzy roku 1989 nie przeżyli, często traktują je jako wydarzenia odległe, ich nie dotyczące.
Na stronie internetowej można znaleźć materiały przygotowane z myślą o młodzieży. Proponowane są tam scenariusze zajęć WOS o roku 1989 dla gimnazjalistów, projekty debat uczniowskich, konkursy. W dziale Czytelnia – materiały, które mogą być przydatne – głosy historyków, publicystów, polityków, nie tylko o wydarzeniach, ale też dyskusja o ich znaczeniu, oceny i polemiki.
W prezentowanych konkursach organizatorzy chcą zwrócić uwagę na międzynarodowy Konkurs 1989 – obrazy przełomu. To konkurs dla młodych Europejczyków, którego efektem mam być obraz przemian roku 1989 z perspektywy wszystkich narodów.
 
Źródło: MEN, 26.03.2009 r.