Jak pisze "Rzeczpospolita", Anwil, chemiczna spółka należąca do grupy PKN Orlen, przekonuje gimnazjalistów, że opłaca się uczyć w klasie pod jej patronatem we włocławskim Zespole Szkół Chemicznych (ZSCh). Firma w tym roku zaopiekowała się klasą o profilu technik technologii chemicznej.

– Uczniowie będą się uczyć w systemie dualnym: teorię będą poznawać podczas zajęć w ZSCh, a umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe zdobywać w czasie praktyk w Anwilu –mówi Beata Karpińska, kierownik biura prasowego PKN Orlen. – Najlepsi uczniowie otrzymają ufundowane przez Anwil stypendia naukowe oraz dofinansowanie do kosztów nauki, mogące sięgnąć aż 1,5 tys. zł – dodaje Karpińska. Najlepsi otrzymają pracę w firmie.

Jak pisze gazeta, to niejedyny taki przykład współpracy. Firmy wspierają szkoły zawodowe, gdyż to przynosi wymierne korzyści. Przede wszystkim pozyskują wykwalifikowanych pracowników i uniezależniają się od koniunktury na rynku pracy. Budują przy okazji swój dobry wizerunek w lokalnej społeczności. Więcej>>