Wykorzystywanie nowatorskich narzędzi coachingowych będzie jednym z tematów paneli dotyczących nauczycieli i placówek wsparcia, organizowanych w ramach Edu Trendy 2012, międzynarodowego wydarzenia koncentrującego się na innowacjach w edukacji, którego organizatorami są Wolters Kluwer Polska, wydawca czasopisma "Dyrektor Szkoły", i firma redNet Media.

- Koło życia, SWOT, piramida DILTS’a, SMART oraz złote pytania to doskonałe narzędzia ułatwiające pracę z uczniem. Ich znajomość pozwala przekazywać informacje w łatwy, konstruktywny i bezstresowy dla obu stron sposób - zapewniają Jonna Żuchowska i Beata Marciniak, które poprowadzą warsztaty na temat coachingu.
- Podczas warsztatów poznają Państwo zestaw narzędzi najlepiej sprawdzających się w edukacji. Zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki, których wykorzystanie w szkolnictwie przynosiło najlepsze efekty - dodają  i podkreślają, że zdobytą w ramach warsztatów wiedzę będzie można wykorzystać w indywidualnej i grupowej pracy z uczniami. 

Drugi warsztat poświęcony efektywnemu uczeniu zatytułowano „Moja głowa – Mój sukces, czyli jak efektywnie uczyć się”. Będzie on częścią panelu dotyczącego nauczycieli.
- Celem warsztatów "Moja głowa - Mój sukces"  jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi metodami uczenia się i szybkiego zapamiętywania. Warsztaty polecamy nauczycielom  i rodzicom zainteresowanym wyposażeniem dzieci  w umiejętność szybkiego uczenia się, zapewniającą sukces edukacyjny - mówi Iwona Klimek, trener umiejętności poznawczych i współprowadząca warsztaty. Podkreśla, że program, którego założenia przedstawi, uzyskał pozytywne opinie i rekomendacje dr hab. Ewy Czerniawskiej, prof. Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marka Szurawskiego, eksperta w zakresie rozwoju osobowości i nowoczesnych technik pracy umysłowej.
 

EDU Trendy 2012 to spotkanie profesjonalistów edukacyjnych oraz osób szukających rozwiązań poprawiających jakość i efektywność systemu oświaty. Odbędą się w dniach 27-28 września 2012 r. w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Pełne informacje oraz formularz zapisów dostępne tutaj>>