LEX Dział Prawny Połączenie wiedzy prawniczej z nowoczesną technologią AI
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Dyrektor łatwiej podzieli dotację na podręczniki

Dotacja nie jest już sztywno przypisana do konkretnej klasy i dyrektor ma większą swobodę przy jej dzieleniu. Nowe przepisy obowiązują od 1 kwietnia 2018 r.

Zmiany wprowadziła ustawa o finansowaniu zadań oświatowych. W 2018 r. dyrektor będzie mógł łatwiej podzielić dotację na podręczniki i materiały ćwiczeniowe.

Jak tłumaczy resort edukacji, dotacja celowa będzie rozliczana z łącznej kwoty dotacji celowej udzielonej na wyposażenie szkoły
w podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe, w danym roku budżetowym.

Dotacji udziela wojewoda - pierwszy termin to 4 czerwca, gdy wniosek o udzielenie dotacji złożono w terminie od 15 kwietnia do 5 maja. Ostatni termin otrzymania dotacji to 15 października - wniosek trzeba złożyć do 15 września.

Nowe przepisy łaskawsze są także dla jednostek samorządu terytorialnego, na obsługę dotacji celowej będa one mogły wykorzystać 1 proc. przekazanej dotacji, nie zaś - jak dotychczas - wykorzystanej.

Szczegóły określa rozporządzenie w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2018 r. (Dz.U. poz. 655), które weszło w życie 1 kwietnia 2018 r.

Prawo oświatowe oraz przepisy wprowadzające. Komentarz Prawo oświatowe oraz przepisy wprowadzające. Komentarz>>


Polecamy książki oświatowe