Dr Quaglia, który będzie gościem specjalnym XVI Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół oraz Kongresu Edukacja i Rozwój mówi, że zdaje sobie sprawę, że wymaga to czasu, lecz podkreśla, czas też to dobra inwestycja. - Poznając nadzieje i marzenia naszych uczniów, będziemy mogli dostosować to, czego uczymy, do potrzeb naszych uczniów, a uczniowie będą bardziej zaangażowani w naukę, widząc, że ma ona dla nich sens. Powtarzam, nie jest to łatwe do osiągnięcia. Szkoły muszą być kreatywne, by poznać nadzieje i marzenia swoich uczniów. Możemy osiągnąć to poprzez program mentorski lub przy wykorzystaniu różnorodnych środków elektronicznych, takich jak My Aspirations Action Plan (MAAP), będący platformą on-line pozwalającą uczniom zidentyfikować własne nadzieje i marzenia oraz przygotować plan działania w celu osiągnięcia zamierzonych celów i ostatecznie umożliwić udokumentowanie osiągniętego sukcesu. Uczniowie mogą to zrobić bez angażowania nauczycieli, a ci mogą się o nich wiele dowiedzieć za przyciśnięciem jednego klawisza – mówi dr Russell J. Quaglia w wywiadzie opublikowanym w wywiadzie dla "Personelu Plus".

Dr Russell J. Quaglia będzie gościem specjalnym XVI Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół oraz Kongresu Edukacja i Rozwój, które odbędą się w dniach 22-23 października 2014 r. w warszawskim Hotelu Gromada.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc pierwszeństwo udziału w wykładzie mają uczestnicy XVI Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania się na XVI KKDSiP. Uczestnicy Kongresu będą mogli zgłosić się do udziału w wykładzie od 10 października. Decydować będzie kolejność zgłoszenia.  

Program XVI Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli>>>
Program Kongresu Rozwój i Edukacja>>>