Coraz więcej szkół odchodzi od papierowej formy dziennika. Wkrótce standardem stanie się dający większe możliwości dziennik elektroniczny. Szkoły mogą starać się o dofinansowanie na jego wprowadzenie. 
 
Dzięki jego wprowadzeniu dyrektorzy, nauczyciele i rodzice będą mieli możliwość monitorowania postępów uczniów. Według opinii dyrektorów rozwiązanie się sprawdza.
„Decyzja o wprowadzeniu edziennika nie była łatwa. Obawy niektórych nauczycieli oraz brak wystarczającej liczby komputerów stanowiły realne wyzwanie. Jednak dostrzegając potencjał i korzyści, dyskutując z rodzicami, postanowiliśmy spróbować. Zdecydowaliśmy się wejść od razu w całości w dziennik elektroniczny MobiReg na tabletach i komputerach.” – mówi dyrektor jednego z Zespołów Szkół z Rudy Śląskiej. „Teraz z perspektywy czasu mogę stwierdzić wspólnie z nauczycielami: było warto! Ja mam szybki i wygodny dostęp do statystyk i zestawień. Nauczyciele cenią sobie zliczanie frekwencji, drukowanie karteczek na wywiadówki, zliczanie realizowanych tematów, elastyczny kalendarz zajęć nauczyciela, czy też nową formę kontaktu z rodzicami - przez internet. To się sprawdza, wystarczy postawić na rozwój szkoły. Nie wyobrażamy sobie teraz powrotu do wersji papierowej."
 
Szkoły, które zdecydują się na wprowadzenie nowych rozwiązań, mogą otrzymać nawet pięć tysięcy złotych dofinansowania do projektu od firmy Dreamtec, ktora jest prekursorem wprowadzenia dziennika lekcyjnego na urządzeniach mobilnych. Chęć udziału w projekcie „Dofinansowanie wdrożenia dziennika elektronicznego” szkoły moga zgłaszać od 16 maja 2012 r. Zakwalifikowane do projektu zostaną szkoły, które wniosą wkład własny w wysokości 10% (kilkaset zł za dwa lata). Otrzymają one tablety multimedialne z mobilnym dziennikiem niewymagającym stałego połączenia internetowego, abonament i hosting na profesjonalny dziennik elektroniczny oraz wsparcie fachowców. Więcej na stronie Dreamtec>>