"Tablety będzie można wykorzystywać w szkole i w domu ucznia" - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta. Rzecznik częstochowskiego samorządu Włodzimierz Tutaj dodał, że za 50 tys. zł z budżetu miasta samorząd zakupi ok. 35-38 tabletów dla jednej klasy gimnazjalnej.O nagrodę główną będą rywalizować w konkursie uczniowie wyznaczeni przez szkoły.
Konkurs - jak poinformowano - będzie się odbywał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczniowie przygotują pod opieką nauczyciela konspekt w formie elektronicznej z wybranego przedmiotu. "Uczestnik musi tak przygotować swoją pracę konkursową, jakby prowadził lekcję w pracowni wyposażonej w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie komputerowe" - poinformowało biuro prasowe urzędu.
Do drugiego etapu zakwalifikuje się pięciu uczniów, którzy przygotują najciekawsze prace a następnie każdy z nich poprowadzi lekcję z wykorzystaniem multimediów. W czasie pokazu w ławkach szkolnych zasiądą pozostali autorzy prac oraz przedstawiciele szkół. O zwycięstwie zdecyduje punktacja.
Nagrodą będą tablety dla uczniów oraz nauczycieli uczących w zwycięskiej szkole.
Na zgłoszenia do konkursu "Tablet w gimnazjum" samorząd czeka do środy.
W ubiegłym roku, w ramach pierwszej edycji konkursu, do trzech częstochowskich gimnazjów trafiły łącznie 104 tablety, o wartości ok. 150 tys. zł.