- Wybór uczelni przez przyszłego studenta jest tak samo istotny, jak wybór odpowiedniego kierunku studiów. Czasy pokorności studenckiej w stosunku do uczelni odeszły bezpowrotnie. Szkoły wyższe podjęły walkę o potencjalnych kandydatów, o czym świadczą coraz atrakcyjniejsze oferty edukacyjne oraz jakość relacji pomiędzy studentem a uczelnią. Aby zachęcić potencjalnych kandydatów do studiowania u siebie, uczelnie stawiają nie tylko na nowe, unikalne kierunki, specjalności czy studia podyplomowe - mówi Prawo.pl dr Izabela Gontarek, menedżer kierunku zarządzanie Wyższej Szkoły Bankowej.

 

Dr Kawecki: Ustawa wprowadzająca porządkuje niejasności wokół RODO>>

 

Dwa terminy do wyboru

Warsztaty poprowadzi Iza Kasperek, która na co dzień aktywizuje przyszłych maturzystów do regularnego powtarzania materiału przed egzaminem, za pośrednictwem swojego kanału na youtube “Wiedza z wami”. Od ponad 5 lat nagrywa materiały na temat praktycznego podejścia do pisania rozprawek, wypracowań czy interpretacji lektur. Dzieli się własnymi refleksjami na temat poszczególnych utworów, a także opowiada o własnych doświadczeniach maturalnych.

 

Spotkanie odbędzie się w dwóch terminach do wyboru:
- 18 stycznia 2020 roku, w godzinach: 09:00-14:00
- 01 lutego 2020 roku, w godzinach: 09:00-14:00
w murach Wyższej Szkoły Bankowej, przy ulicy Łabiszyńskiej 25 w Warszawie. Podczas tego warsztatu uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak efektywnie uczyć się i powtarzać, jak właściwie argumentować, na co zwrócić uwagę przy przygotowaniu takich form literackich jak streszczenia czy rozprawki oraz jak przebrnąć przez maturę ustną Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

 

 

 

Według dr Gontarek do wyboru uczelni zachęca maturzystów: nowoczesna infrastruktura, atrakcyjne systemy stypendialne dla najlepszych studentów, programy dla olimpijczyków oraz kursy i zajęcia. Przejawem prostudenckiej postawy szkół wyższych są również rekrutacje zimowe stanowiące ciekawą alternatywę dla tych, którym nie udało się dostać na wymarzony kierunek podczas rekrutacji letniej, bądź obecne studia są nietrafione.

- Zabiegając o studenta, uczelnie proponują brak opłaty wpisowej oraz dofinansowania do studiów, dzięki którym można rozpocząć naukę bez nadwyrężania budżetów domowych. Rynek edukacji, zabiegając o najzdolniejszych maturzystów, proponuje zajęcia dla szkół średnich o wybranych profilach nauczania prowadzonych w formie warsztatów, konferencji oraz różnorodnych wydarzeń organizowanych przez studentów oraz wykładowców - praktyków danej uczelni - mówi - N sto dni przed maturą warto wziąć pod uwagę nie tylko oferowany poziom nauczania czy praktyki i międzynarodowe kontakty, jakie dzięki szkole można zdobyć, ale także skorzystać z oferowanych możliwości i poznać najlepsze sposoby na naukę. Wartością dodaną jest fakt prowadzenia warsztatów w murach uczelni, co daje maturzystom możliwość  poznania specyfiki szkoły i opinii o niej u osób już studiujących czy wykładowców - dodaje dr Gontarek.