(2014/C 152 A/01)
(Dz. U.UE C z dnia 20 maja 2014 r.)
INFORMACJE OGÓLNE
Jednostka | Służba Prawna - Dyrekcja 4 SPRAWY INSTYTUCJONALNE/BUDŻET/REGULAMIN PRACOWNICZY/SPORY PRAWNE |
Lokalizacja | Bruksela |
Nazwa stanowiska | Dyrektor |
Grupa funkcyjna i grupa zaszeregowania | AD 14 |
Wymagane poświadczenie bezpieczeństwa | SECRET EU |
TERMIN ZGŁOSZENIA | 12 czerwca 2014 r. |
O NAS
Służba Prawna pełni rolę doradcy prawnego Rady. Pomaga Radzie, jej organom przygotowawczym, prezydencji i Sekretariatowi Generalnemu dbać o legalność i jakość redakcyjną aktów Rady. Wykazując się w odpowiednich przypadku kreatywnym podejściem, przyczynia się - we współpracy z innymi działami Rady - do znajdowania legalnie poprawnych i politycznie akceptowalnych rozwiązań. Służba Prawna także reprezentuje Radę w postępowaniu przed sądami Unii Europejskiej. Stałym zadaniem Służby Prawnej jest dostarczanie na czas opinii prawnych sporządzanych z pełnym poszanowaniem prawa, bezstronnie i klarownie.
CO PROPONUJEMY
Możliwość kierowania dyrekcją w Służbie Prawnej Rady. Poszukujemy prawnika dysponującego dobrą wiedzą i praktycznym doświadczeniem w dziedzinach podlegających dyrekcji oraz rozumieniem: unijnej problematyki budżetowej, regulaminu pracowniczego (w tym zażaleń urzędników i innych pracowników Rady), zagadnień związanych z Trybunałem Sprawiedliwości, ogólnych kwestii instytucjonalnych i kwestii dostępu do dokumentów. Ponadto dyrekcja udziela porad prawnych Sekretariatowi Generalnemu w materii zamówień publicznych. Wybrany kandydat będzie wspierać Radę i jej organy przygotowawcze we wspomnianych dziedzinach oraz występować w funkcji obrońcy Rady przed sądami UE.
CHARAKTER STANOWISKA
Dyrektor będzie zarządzać - z ramienia dyrektora generalnego - swoją dyrekcją i zapewniać porady w dziedzinach jej podlegających. Będzie dostarczać opinie prawne na wysokim poziomie w formie pisemnej bądź ustnej w dziedzinach podlegających dyrekcji.
ZADANIA
WYMAGANE KOMPETENCJE
Realizacja zadań i osiąganie wyników
Cechy osobiste
Zdolności interpersonalne
Zdolności kierownicze
WARUNKI PRZYJĘCIA ZGŁOSZENIA
Kandydaci muszą spełniać następujące warunki:
W momencie ubiegania się o stanowisko kandydaci muszą spełniać wszystkie powyższe warunki.
PROCEDURA WYBORU
Procedura wyboru będzie przebiegać zgodnie z art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej 1 . Organowi powołującemu będzie pomagać w wyborze specjalna komisja selekcyjna. Będzie ona mieć za zadanie sporządzić listę najlepszych kandydatów. Najpierw zapozna się z nadesłanymi świadectwami i dyplomami oraz z doświadczeniem kandydatów, a wybrane osoby zaprosi następnie na rozmowę kwalifikacyjną. Komisji w pracach będzie pomagać ośrodek oceny (assessment centre).
ZGŁOSZENIA
Termin zgłaszania kandydatur: 12 czerwca 2014 r.
Zgłoszenie należy przesłać elektronicznie, najpóźniej w ostatnim dniu, na adres: service.recrutement.consad103@consi-lium.europa.eu
Rozpatrywane będą tylko zgłoszenia zawierające:
Kandydaci wyłonieni w selekcji wstępnej zostaną poproszeni o przedstawienie oryginałów.
UWAGA:
Osoba, która zajmie ogłoszone stanowisko, będzie musiała posiadać poświadczenie bezpieczeństwa osobowego umożliwiające dostęp do dokumentów niejawnych (do poziomu SECRET EU). Posiadanie takiego poświadczenia będzie dodatkowym atutem. Jeżeli kandydat takiego poświadczenia nie posiada, zgłoszenie zostanie potraktowane jako wyrażenie gotowości do poddania się postępowaniu sprawdzającemu w myśl decyzji Rady 2013/488/UE 2 .
PONOWNA OCENA ZGŁOSZEŃ
Procedurę występowania o rewizję decyzji, procedurę odwoławczą oraz procedurę wnoszenia skarg do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich przedstawiono w załączniku I do niniejszego ogłoszenia.
OCHRONA DANYCH
Zasady przetwarzania danych osobowych przedstawiono w załączniku II do niniejszego ogłoszenia.
RÓWNOŚĆ SZANS
Instytucje europejskie prowadzą politykę równych szans i przyjmują zgłoszenia bez względu na płeć kandydatów, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub światopogląd, opinie polityczne lub inne, przynależność do mniejszości narodowej, majątek, urodzenie, niepełnosprawność, wiek i orientację seksualną.
Z uwagi na niską reprezentację kobiet wśród kadry kierowniczej wyższego szczebla Sekretariat Generalny Rady szczególnie chętnie przyjmie zgłoszenia kobiet.
Prezydent Andrzej Duda zawetował we wtorek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Uchwalona przez Parlament zmiana, która miała wejść w życie 1 stycznia 2026 roku, miała kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie miało skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców.
06.05.2025Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2025 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie dotyczy nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.
06.05.2025W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2014.152A.1 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Ogłoszenie o naborze CONS/AD/103. |
Data aktu: | 20/05/2014 |
Data ogłoszenia: | 20/05/2014 |