Dyrekcja Generalna ds. Stosunków Zewnętrznych (DG RELEX) - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora (grupa zaszeregowania AD14) (art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego) (COM/2007/10038).

DYREKCJA GENERALNA DS. STOSUNKÓW ZEWNĘTRZNYCH (DG RELEX)

Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora (grupa zaszeregowania AD14) (art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego)

COM/2007/10038

(2007/C 7 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 12 stycznia 2007 r.)

Kim jesteśmy

Dyrekcja Generalna ds. Stosunków Zewnętrznych pomaga w kształtowaniu przez komisarz ds. stosunków zewnętrznych oraz jej współpracowników spójnej i skutecznej polityki Unii Europejskiej w dziedzinie stosunków zagranicznych w celu potwierdzenia tożsamości Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej. Zadania dyrekcji obejmują obszary działań wchodzące zarówno w zakres kompetencji Wspólnoty, jak i wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

Oferujemy

Stanowisko dyrektora wiąże się z odpowiedzialnością za długo-, średnio- i krótkoterminową wizję i analizę polityki Komisji w dziedzinie stosunków zewnętrznych, jak również ze stałą koordynacją z innymi służbami Dyrekcji Generalnej i innymi Dyrekcjami Generalnymi Komisji w odpowiednich dziedzinach polityki. Dyrektor będzie zarządzał głównymi zadaniami DG RELEX, polegającymi na planowaniu strategicznym polityki zewnętrznej, analizach i koordynacji oraz inspekcjach przedstawicielstw zewnętrznych. Dotyczy to wszystkich dziedzin polityki, które mają związek ze stosunkami zewnętrznymi Unii lub mogą wpływać na jej politykę zewnętrzną: handlu, rozwoju, rozszerzenia, ochrony środowiska, sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa, ochrony zdrowia, zatrudnienia, badań, transportu, gospodarki i finansów itp.

Kandydaci muszą:

1. posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej;

2. legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych uprawniającym do podjęcia studiów doktoranckich;

3. posiadać przynajmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na wyższym stanowisku kierowniczym;

4. władać biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znać inny język urzędowy UE. Kandydatów informujemy, że procedury rekrutacyjne będą przeprowadzane wyłącznie w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

Dyrektor zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określają przepisy regulaminu pracowniczego mające zastosowanie do urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD14. Komisja stosuje politykę równości szans.

Pełny zakres obowiązków, kryteria selekcji i szczegóły dotyczące przesyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej: http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm

Link do internetowego formularza zgłoszeniowego:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/index_en.html

Ewentualne problemy techniczne należy zgłaszać na następujący adres:

admin-management-online@ec.europa.eu

Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 12 lutego 2007 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona w południe czasu obowiązującego w Brukseli.

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024