Eurostat - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora generalnego - naczelnego statystyka Unii Europejskiej (grupa zaszeregowania AD15) (art. 29 ust. 2 Regulaminu pracowniczego).

Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora generalnego - naczelnego statystyka Unii Europejskiej (grupa zaszeregowania AD15) (art. 29 ust. 2 Regulaminu pracowniczego)

COM/2007/10053

(2007/C 212 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 11 września 2007 r.)

Reprezentujemy

Eurostat jest dyrekcją generalną Komisji Europejskiej. Jego zadaniem jest świadczenie Unii Europejskiej wysokiej jakości usług związanych z informacją statystyczną. Świadczy on usługi na rzecz instytucji europejskich, Europejskiego Banku Centralnego, państw członkowskich, rynków finansowych, podmiotów gospodarczych, mediów oraz ogółu społeczeństwa. Eurostat koordynuje Europejski System Statystyczny (ESS) w celu dostarczania porównywalnych danych statystycznych na poziomie UE. Odpowiedzialny jest za przedstawianie wszystkich propozycji aktów prawnych UE w zakresie statystyki. Eurostat koordynuje ulepszanie systemów statystycznych w państwach kandydujących oraz w szerszej społeczności międzynarodowej. Działając z upoważnienia właściwego komisarza, dyrektor generalny odpowiada za zapewnienie ogólnych wytycznych strategicznych oraz za zarządzanie. Biura Eurostatu mieszczą się w Luksemburgu.

Nasza dyrekcja generalna zatrudnia około 870 pracowników (wliczając pracowników niezatrudnionych na stałe oraz stażystów) i dysponuje łącznym budżetem operacyjnym (budżet własny oraz budżet subdelegowany z innych dyrekcji generalnych) w wysokości ok. 96 mln EUR.

Oferujemy

Podstawowe zadania naczelnego statystyka obejmują:

– formułowanie i wdrażanie zadań objętych deklaracją celów oraz programami roboczymi Eurostatu,

– wspieranie rozwoju Europejskiego Systemu Statystycznego oraz jego integracji ze światowym systemem statystycznym,

– zapewnienie wprowadzania w życie Kodeksu postępowania w statystyce europejskiej,

– ulepszanie planowania i oceny produktów oraz usług statystycznych wspierających polityki Unii Europejskiej, szczególnie w odniesieniu do uproszczenia i zmniejszenia obciążeń prawnych,

– zapewnienie wdrażania wysokich standardów jakościowych,

– porozumiewanie się z głównymi partnerami Eurostatu, poprawa rozumienia przez Eurostat potrzeb użytkowników oraz zapewnienie jego skuteczności i wydajności,

– zapewnienie bliskiej współpracy Eurostatu w sprawach statystycznych z organizacjami międzynarodowymi (ONZ, MFW, OECD, itd.) oraz państwami spoza UE (EOG, państwa kandydujące).

Poszukujemy

Kandydaci powinni wykazać się:

– bardzo dobrą znajomością i doświadczeniem w zakresie funkcjonowania instytucji europejskich, polityk i programów UE, najlepiej na polu lub polach odpowiadających misji Eurostatu,

– udokumentowaną zdolnością kierowania i zarządzania dużą organizacją, na strategicznym i wewnętrznym poziomie zarządzania,

– udokumentowaną zdolnością przyjmowania wiodącej roli na forach międzynarodowych,

– zdolnością publicznego porozumiewania się i budowania dobrych stosunków roboczych ze wszystkimi zainteresowanymi stronami,

– wyjątkowo wysokim stopniem znajomości języka angielskiego, głównego języka Europejskiego Systemu Statystycznego.

Kandydat musi:

1. być obywatelem jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej;

2. legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych, który daje prawo do podjęcia studiów doktoranckich;

3. mieć przynajmniej piętnastoletnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na wysokim stanowisku kierowniczym;

4. władać biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znać inny język urzędowy UE. Procedura rekrutacyjna będzie odbywać się wyłącznie w języku angielskim, francuskim lub niemieckim.

Dyrektor generalny (naczelny statystyk Unii Europejskiej) zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia dla urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD 15 określono w Regulaminie pracowniczym. Komisja stosuje politykę równych szans.

Odsyłacz do internetowego formularza zgłoszeniowego, gdzie znaleźć można pełny opis stanowiska oraz kryteria naboru, znajduje się na stronie:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/CV_Encadext/index.cfm

W razie problemów technicznych proszę wysłać e-mail na adres: ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin składania zgłoszeń upływa w dniu 19 października 2007 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona o godz. 12.00 (w południe) czasu brukselskiego.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024