Ogłoszenie o konkursie otwartym na stanowisko: redaktor języka angielskiego. Numer referencyjny: EF 05/01.

OGŁOSZENIE O KONKURSIE OTWARTYM NA STANOWISKO: REDAKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Numer referencyjny: EF 05/01

(2005/C 159 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 30 czerwca 2005 r.)

Europejska Fundacja na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy z siedzibą w Dublinie jest autonomicznym organem ustanowionym rozporządzeniem Rady Ministrów Wspólnot Europejskich. Fundacja Europejska organizuje otwarty konkurs na nieobsadzone stanowisko oraz w celu utworzenia listy rezerwowej kandydatów na następujące stanowisko:

REDAKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO (mężczyzna lub kobieta)

Fundacja jest pracodawcą przestrzegającym zasad równych szans.

Kandydaci proszeni są o uważne zaznajomienie się z niniejszym zawiadomieniem o konkursie oraz o korzystanie jedynie z oficjalnego formularza zgłoszeniowego:

I.
OBOWIĄZKI

Redaktor podlega bezpośrednio redaktorowi naczelnemu, zaś jego głównymi obowiązkami będzie redagowanie i przygotowywanie do druku tekstów i publikacji internetowych Fundacji w języku angielskim.

Osoba na przedmiotowym stanowisku jest odpowiedzialna za:

– redagowanie publikacji Fundacji, w tym sprawozdania rocznego, informacji i produktów promocyjnych,

– redagowanie sprawozdań z badań i przygotowywanie krótkich tekstów,

– redakcja, aktualizacja i opracowywanie merytoryczne witryny internetowej i portali Fundacji,

– pomoc w zarządzaniu kontraktami,

– wyszukiwanie źródeł, redagowanie i przygotowywanie krótkich artykułów do publikacji Agencji, w tym miesięcznego biuletynu i półrocznego dziennika,

– nawiązanie kontaktów z zewnętrznymi redaktorami,

– monitorowanie procesu redakcyjnego/produkcyjnego w zależności od potrzeb,

– wszelkie inne zadania z zakresu informacji i komunikacji w zależności od potrzeb.

II.
WARUNKI REKRUTACJI

Konkurs przeznaczony jest dla kandydatów, którzy do ostatecznego terminu składania zgłoszeń będą spełniać następujące warunki:

A. WARUNKI OGÓLNE

– posiadają obywatelstwo jednego z Państw Członkowskich Unii Europejskiej,

– w pełni korzystają z praw obywatelskich,

– posiadają uregulowany stosunek do służby wojskowej wynikający z przepisów prawa,

– są w stanie przedstawić referencje dotyczące cech charakteru świadczące o przydatności kandydata do wykonywania obowiązków związanych ze stanowiskiem.

B. WARUNKI SZCZEGÓŁOWE

1. Wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:

– świadectwo ukończenia szkoły średniej stanowi podstawowy wymóg,

– odpowiednie kwalifikacje zawodowe (mile widziane doświadczenie w dziennikarstwie lub w komunikacji),

– co najmniej pięć lat odpowiedniego doświadczenia zawodowego,

– doskonała znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie, jak i piśmie,

– doświadczenie w redagowaniu, adjustacji i korekcie tekstu,

– doświadczenie w pisaniu lub dziennikarstwie,

– znajomość warunków badań, procesów badawczych i korzystania z wyników badań,

– dobra znajomość problematyki UE,

– udokumentowana umiejętność korzystania z technologii informacyjnej (MS Office, narzędzia użytkownika sieci).

2. Znajomość języków

Kandydaci muszą wykazać się dogłębną znajomością jednego z urzędowych języków roboczych Unii Europejskiej (czeski, duński, niderlandzki, angielski, estoński, fiński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski, włoski, łotewski, litewski, maltański, polski, portugalski, słowacki, słoweński, hiszpański, szwedzki) oraz zadowalającą znajomością jednego z pozostałych języków urzędowych Unii Europejskiej, w tym doskonałą znajomością języka angielskiego. Znajomość innych języków urzędowych Unii Europejskiej będzie dodatkowym atutem.

3. Oprócz powyższych wymogów od wyłonionego kandydata oczekuje się gruntownej wiedzy w zakresie odpowiednich kierunków polityki UE i polityki krajowej. Kandydat powinien wykazać się umiejętnością współpracy z innymi oraz zdobyć ich zaufanie i szacunek. Kandydat musi cechować się gruntownym zrozumieniem zagadnień związanych z obsługą klienta, jak i ich jakością. Osoba na tym stanowisku wykaże się umiejętnością kierowania pracą i projektami w zaplanowany i usystematyzowany sposób. Kandydat powinien wykazać innowacyjne podejście do pracy. Osoba na stanowisku powinna posiadać zdolność przekazywania pomysłów, myśli i koncepcji w jasny i swobodny sposób. Wyłoniony kandydat powinien wykazać się profesjonalizmem, umiejętnością pracy zespołowej i elastycznym podejściem do pracy.

– Umiejętność skutecznego porozumiewania się z różnymi adresatami.

– Zdolności organizacyjne: umiejętność radzenia sobie z wieloma projektami w tym samym czasie.

– Doskonałe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, w tym umiejętność negocjacji i wykonywania dobrej pracy oraz asertywnej współpracy z ludźmi na wszystkich szczeblach organizacji i poza nią.

– Udokumentowana zdolność radzenia sobie z napiętymi terminami.

– Zdolność do pracy w międzynarodowym środowisku.

Kandydat musi być w stanie udokumentować (kopie dyplomów, zaświadczenia wydane przez władze uczelni wyższych i pracodawców itp.), że spełnia konieczne warunki do objęcia stanowiska.

III.
ORGANIZACJA KONKURSU

Konkurs na przedmiotowe stanowisko obejmuje ocenę zgłoszeń, przeprowadzenie egzaminu i rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami umieszczonymi na liście potencjalnych zatrudnionych.

A. OCENA ZGŁOSZEŃ

1. Lista kandydatów zostanie sporządzona z osób, które złożą swoje zgłoszenia (wypełniając oficjalny formularz zgłoszeniowy i przesyłając go do Fundacji w wymaganym terminie - patrz: część V) i spełnią ogólne warunki określone w części II A. Lista ta wraz z odpowiednimi zgłoszeniami zostanie przekazana komisji rekrutacyjnej. W celu ułatwienia obsługi administracyjnej zgłoszeń kandydaci proszeni są o przedłożenie, wraz ze zgłoszeniem, życiorysu w języku angielskim.

2. Komisja rekrutacyjna dokona oceny zgłoszeń i sporządzi listę kandydatów spełniających warunki szczegółowe określone w części II B.

Komisja swoje decyzje podejmować będzie wyłącznie w oparciu o informacje zawarte w zgłoszeniu, potwierdzone dokumentami uzupełniającymi. Kandydaci niespełniający wymaganych warunków rekrutacji określonych w części II lub ci, którzy nie dostarczyli dokumentów odpowiednio potwierdzających informacje zawarte w formularzu zgłoszeniowym w wymaganym terminie, zostaną wyeliminowani na tym etapie. Życiorys nie jest dokumentem potwierdzającym.

Najbardziej odpowiedni kandydaci na przedmiotowe stanowisko zostaną zaproszeni do przystąpienia do testów i rozmowy(-ów) kwalifikacyjnej(-ych), którą(-e) przeprowadzi komisja rekrutacyjna.

3. Informacja dla kandydatów:

Po zakończeniu każdego etapu kandydaci otrzymają list osobiście do nich skierowany i informujący ich o decyzji podjętej w stosunku do ich osoby.

B. LISTA REZERWOWA

Fundacja sporządzi także listę rezerwową odpowiednich kandydatów.

Lista ta będzie listą rezerwową, z której rekrutowane będą osoby w przypadku powstania dodatkowych nieobsadzonych stanowisk. Lista rezerwowa będzie ważna przez dwa lata od daty zamknięcia niniejszego konkursu, a jej ważność może zostać przedłużona. Wyłonieni kandydaci zostaną o tym fakcie odpowiednio poinformowani.

IV.
WARUNKI ZATRUDNIENIA

Kategoria i stopień

Wybrany kandydat zostanie zaszeregowany do kategorii B5 (B*3).

Miejsce zatrudnienia

Dublin, Irlandia. Wymagane jest, aby miejsce zamieszkania znajdowało się w rozsądnej odległości od siedziby Fundacji.

Wynagrodzenie

Początkowe podstawowe wynagrodzenie miesięczne będzie oparte na skali wynagrodzeń od kategorii B5 stopień 1 do kategorii B5 stopień 3 zgodnie z tabelą płac, która stanowi treść art. 66 regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej, i będzie zależało od wykształcenia i doświadczenia zawodowego kandydata. Wynagrodzenie może być odpowiednio zakwalifikowane do kategorii B*3 na podstawie zrewidowanych postanowień zmienionego regulaminu pracowniczego Wspólnot Europejskich(1). Wysokość wynagrodzenia zostanie odpowiednio podwyższona o dodatki określone w regulaminie pracowniczym.

Wynagrodzenie podlega podatkowi wspólnotowemu i innym potrąceniom określonym w regulaminie pracowniczym. Jest jednakże zwolnione z podatku krajowego.

Wynagrodzenie podlega irlandzkiemu współczynnikowi wyrównania, który obecnie wynosi 122,3 %.

V.
ZGŁOSZENIA

Kandydaci muszą skorzystać z oficjalnego formularza zgłoszeniowego znajdującego się w niniejszym wydaniu Dziennika Urzędowego. Formularz można także pobrać ze strony internetowej Fundacji pod adresem: www.eurofound.eu.int. Po wypełnieniu i podpisaniu formularza należy go wysłać wraz z życiorysem sporządzonym w języku angielskim i kserokopiami wszystkich dokumentów uzupełniających (tj. dyplomy, zaświadczenia o pracy i inne dokumenty potwierdzające informacje zawarte w formularzu zgłoszeniowym), najlepiej pocztą poleconą, nie później niż do dnia 11 sierpnia 2005 r. (decyduje data stempla pocztowego), na adres:

Ms Aoife Caomhánach

Secretary to Selection Committee

(Reference EF 05/11)

European Foundation for the Improvement of Living

and Working Conditions

Wyattville Road

Loughlinstown

Dublin 18

Irlandia

e-mail: recruit@eurofound.eu.int

VI.
WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW

– Kandydaci muszą skorzystać z oficjalnego formularza zgłoszeniowego, wymienionego w niniejszym ogłoszeniu.

– Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić w języku angielskim.

– Przygotowując swoje zgłoszenie, kandydaci nie mogą w żadnym wypadku odwoływać się do dokumentów, zgłoszeń ani żadnych innych formularzy złożonych w związku z wcześniejszymi zgłoszeniami.

– Wybrani kandydaci, którzy otrzymają ofertę pracy, będą musieli przedstawić oryginał dyplomu, kwalifikacji akademickich oraz zaświadczeń pracy.

– Dokumenty uzupełniające nie będą zwracane kandydatom.

– Kandydaci są proszeni o bezzwłoczne zgłaszanie na piśmie wszelkich zmian adresu, z zaznaczeniem numeru konkursu.

– Kandydatom przypomina się, że prace i obrady komisji rekrutacyjnej są poufne. Kandydatom, ani żadnym innym osobom działającym w ich imieniu, nie wolno kontaktować się bezpośrednio lub pośrednio z komisją rekrutacyjną. Wszelkie zapytania i prośby o informacje lub dokumenty związane z konkursem należy kierować do sekretarza komisji rekrutacyjnej pani Aoife Caomhánach (e-mail: recruit@eurofound.eu.int).

– Zgłoszenia elektroniczne nie będą przyjmowane.

______

(1) Rada Ministrów rozważa propozycję zmiany statusu personelu Europejskiej Fundacji. Prawdopodobnie propozycja ta zostanie zatwierdzona. Jeśli mianowanie będzie miało miejsce po wprowadzeniu zatwierdzonej propozycji do regulaminu pracowniczego Wspólnot Europejskich, to w konsekwencji przedmiotowe stanowisko będzie zaszeregowane jako B*3.

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

grafika

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024