Twoja przyszłość w świecie prawników – pod takim hasłem odbędzie się organizowany 25 marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i 26 marca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej Dzień Wolters Kluwer.
Wydarzenie adresowane jest do studentów prawa i administracji lubelskich uniwersytetów.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:30 a zakończy około godziny 14:00.

Czego spodziewać się po Dniach Wolters Kluwer?
Dzień Wolters Kluwer na KUL-u oraz UMCS-ie rozpocznie się wystąpieniem Małgorzaty Libudy, Dyrektor Segmentu Nauka i Szkolnictwo Wyższe, która opowie o pracy wydawnictwa oraz o tym jak można nawiązać współpracę z Wolters Kluwer. Podpowie, jakie cechy charakteru mają znaczenie w pracy wydawniczej.

Na dużą uwagę zasługuje również panel "Prawnicy przyszłości - strategie sukcesu" prowadzony przez Mateusza Prucnala, który podpowie jak kierować swoją karierą, by odnieść sukces w prawniczym świecie. Opowie o tym, kiedy należy zacząć budowanie swojej przyszłości - czy warto zainwestować w siebie już na studiach?

Podczas spotkania pojawi się również panel, który na pewno zainteresuje studentów piszących prace dyplomowe, ale także tych, którzy mogą w przyszłości zetknąć się z tym tematem. Wystąpienie dotyczące tematyki antyplagiatowej poprowadzi Milena Bodych z firmy Plagiat.pl. Ideą powstania Systemu Plagiat.pl była chęć przeciwdziałania nieuczciwości uczniów, studentów i pracowników naukowych, która prowadzi do obniżenia jakości kształcenia oraz powstawania atmosfery obojętności wobec faktu plagiatowania prac. Celem wykładu jest zaprezentowanie problematyki plagiatowania prac dyplomowych oraz naukowych. Podczas prezentacji studenci będą mogli uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:

• jak prawidłowo cytować w pracach dyplomowych i naukowych?
• jak i kiedy stosować cytat, a kiedy wystarczy samo odniesienie?
• jak korzystać z wcześniej napisanych tekstów?
• jak działa procedura antyplagiatowa w systemie Plagiat.pl?
• jakie konsekwencje prawne grożą osobie przyłapanej na plagiatowaniu m.in. w świetle ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych?
• jak wygląda procedura antyplagiatowa w świetle nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym?

Co można zyskać dzięki uczestnictwu w Dniu z Wolters Kluwer?
Przede wszystkim można zdobyć wiedzę na temat największego wydawnictwa prawniczego w Polsce - Wolters Kluwer - jak nawiązać współpracę, czym się zajmuje. Dodatkowo jak budować swoją karierę prawniczą już na studiach, tak, żeby osiągnąć sukces.
Jednak największą zaletą jest poznanie systemu Plagiat.pl oraz tego, jak napisać poprawną, oryginalną pracę dyplomową. Jak działa cała procedura systemu oraz jakie konsekwencje spotykają osobę przyłapaną na plagiatowaniu.

(wr/kk)

Dołącz do wydarzenia!
Dzień Wolters Kluwer na KUL>>>
Dzień Wolters Kluwer na UMCS>>>

Zadbaj o swoją przyszłość w świecie prawników! Przyjdź na spotkanie z Wolters Kluwer!