W konkursie weźmie udział sześć polskich drużyn – w tym najlepsze zespoły z ostatniej edycji z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy. Drużyna, która zwycięży, zostanie reprezentantem Polski podczas Międzynarodowych Rund w Waszyngtonie. 

W tym roku tematem przewodnim konkursu będą konsekwencje globalnej zmiany klimatu w odniesieniu do państwowości, migracji i długu państwowego. Rozprawa będzie dotyczyć zadłużonego wyspiarskiego narodu, którego ląd został pochłonięty przez ocean, zmuszając jego mieszkańców do przeniesienia się i powodując stratę całego dorobku.
 
Około dwóch tysięcy studentów prawa z ponad osiemdziesięciu krajów co roku uczestniczy w Jessupie. Konkurs polega na symulacji rozprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, w tym ustnej i pisemnej prezentacji argumentów. Większość zespołów będzie konkurowała na początek w eliminacjach krajowych i regionalnych, aby uzyskać awans do Międzynarodowych Rund White & Case 2013, które odbędą się w dniach 31.03 – 6.04.2013r. w Waszyngtonie. 
 
Zdjęcia i aktualne wyniki Międzynarodowych Rund White & Case będą na bieżąco publikowane na www.jessup.whitecase.com 
Więcej informacji o konkursie na grupie na Facebooku www.facebook.com/jessup.whitecase