Konkurs będzie się składał z II etapów. W I etapie uczestnicy otrzymają do rozwiązania kazus prawniczy na którego rozwiązanie mają czas do 11 listopada. Do II etapu – finału zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 10 najlepszych uczestników. Finał odbędzie się 20 listopada podczas Dni Edukacji Prawniczej na Uniwersytecie Śląskim.
 
Finał ma charakter symulacji codziennej pracy prawnika. Uczestnicy będą mieli za zadanie podczas kilku godzin wykazać się umiejętnościami zastosowania swojej wiedzy w udzieleniu krótkiej porady prawnej, przedstawieniu argumentacji procesowej i szeregu innych zadań. Finał odbędzie się przy udziale publiczności. W związku z charakterem części finałowej, poczynania uczestników będzie oceniać jury.
 
Dla zwycięzców (miejsca I – III) konkrsu zostały przewidziane atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe przygotowane przez organizatorów Konkursu oraz Partnerów Konkursu: Wydawnictwo Wolters Kluwer oraz Wydawnictwo C.H. Beck Sp. z o.o.
 
Szczegółowe informacje na temat konkursu, warunków zgłoszeń, jego regulaminu oraz nagród znajdziecie można znaleźć na stronie internetowej www.kancelaria-szip.pl/konkurs
 
Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska jest patronem konkursu