W najbliższy piątek rusza rekrutacja na kursy - poinformował w czwartek na konferencji prasowej rektor uczelni prof. Leonard Etel. Będą one płatne, ale - jak powiedział rektor - będą "na każdą kieszeń"; opłaty uczestników mają pokryć bieżące wydatki.
Profesor wyjaśnił, że ta nowa inicjatywa jest skierowana do młodzieży i dorosłych; nie ma bariery wiekowej - z oferty może skorzystać każdy, kto chce zdobyć wiedzę i umiejętności, które przekażą wykładowcy uniwersyteccy. Etel zapewnił przy tym, że kursy tematycznie są dostosowane do tego, czego wymaga rynek.
W ofercie Uniwersytetu Otwartego są 172 kursy - trwające od kilku do kilkudziesięciu godzin.
 
Grupy kursowe mają być nieduże - od 15 do 20 osób. W ofercie znalazły się kursy dla początkujących i zaawansowanych. Będzie się można dowiedzieć m.in. o ekologicznych ogrodach - jakie rośliny sadzić i w jaki sposób o nie dbać, a także, jak takie ogrody projektować. W ramach kursu "Chemia w fotografii historycznej" będzie można poznać XIX-wieczne techniki fotograficzne.
Przygotowano też wiele kursów dla przyszłych przedsiębiorców, którzy będą się mogli dowiedzieć, jak założyć firmę i pozyskać unijne pieniądze oraz nauczyć się etyki biznesowej.
 
Specjalna oferta czeka na maturzystów, którzy potrzebują powtórki przed maturą, a na kursach - oprócz utrwalania wiedzy z danego przedmiotu będą też rozwiązywać testy.
Dokładną ofertę, wraz z opisami kursów, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.uo.uwb.edu.pl
Uniwersytet Otwarty działa już od kilku lat m.in. na Uniwersytecie Warszawskim. (PAP)