UKSW Arbitration Day zainteresuje studentów prawa, inżynierów lub osoby zainteresowane biznesem. Jest to konferencja naukowa mająca na celu popularyzację wiedzy o arbitrażu, czyli prywatnej, polubownej metody rozwiązywania sporów. Wielkie firmy wybierają arbitraż, bo jest tańszy, szybszy i całkowicie poufny w porównaniu do sądownictwa państwowego.
Wydarzenie odbędzie się 10 marca w godzinach od 10:00 do 13:30, w Auli Schumana na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (bud. 21, ul. Wóycickiego 1/3).

W programie konferencji przewidywane są wykłady prelegentów oraz wprowadzenie studentów w tematykę konkursów arbitrażowych wraz z przedstawieniem problemu z 22 edycji prestiżowego konkursu Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Najbardziej widowiskowym momentem wydarzenia będzie pokazowy pojedynek między dwiema drużynami biorącymi udział w 22nd Vis Moot.
Koło Naukowe Arbitrażu i Mediacji „Consensus„ funkcjonuje od 2009 r. Zajmuje się szeroko pojętą tematyką arbitrażu i mediacji. Członkowie Koła popularyzują wiedzę o mediacji i arbitrażu poprzez organizację konferencji, cyklicznych spotkań i warsztatów. Zainteresowanie działaniami koła zachęciło jego członków do stworzenia UKSW Arbitration Day 2015.


Wstęp wolny!


Wydarzenie można znaleźć na Facebooku>>>