18 grudnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego ośmioro finalistów zmierzyło się z finałowymi zadaniami. Po czterech turach pytań, do ścisłego finału przeszło troje uczestników. W pierwszej kolejności musieli oni rozwiązać kazus, który dotyczył zdolności prawnej nasciturusa w kontekście instytucji spadkobrania. Następnie finaliści otrzymali specjalnie przygotowany tekst ustawy oraz poproszono ich o wskazanie charakterystycznych elementów aktu normatywnego oraz ewentualnych błędów, czy też braków występujących w danym akcie prawnym. Jury podkreśliło rosnący z roku na rok poziom przygotowania uczestników konkursu, po czym przyznało następujące miejsca: miejsce pierwsze - Maciej Zelek, miejsce drugie - Przemysław Pietrzak, miejsce trzecie - Aleksandra Okuniewska.

Przeczytaj także: Doktorat pomaga na aplikacji-  wywiad z Martą Mazur, asystentem w Katedrze Prawa Cywilnego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego


Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na artykuły napisane przez zwycięzców, które w ramach nagrody zostaną opublikowane na portalu student.lex.pl – patronie tegorocznego konkursu!
Bartłomiej Sierzputowski