- Od maja ruszamy z nowym kierunkiem: studia polskie z jęz. angielskim na Wydziale Filologicznym. Będziemy oferować naukę jęz. polskiego od podstaw - bardzo dużą liczbę godzin. Osoby zainteresowane studiami proszone są o kontakt z Biurem Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Uniwersyteckiej 3 lub w internecie - bwz.uni.lodz.pl. Wszystkie przypadki zostaną rozpatrzone indywidualnie - podkreślił Mieczysław Pakosz z Biura Współpracy z Zagranicą UŁ.

Czytaj też: Specjalna ustawa dla obywateli Ukrainy i krajowe przepisy dotyczące ochrony czasowej a uregulowania unijne >

Specustawa ukraińska: Bezpieczeństwo zatrudnianych według uproszczonej procedury musi być zapewnione>>

 

Studia licencjackie

Jak podaje UŁ, będą to studia I stopnia, umożliwiające studentom – nieznającym języka polskiego lub znającym w wąskim zakresie, zainteresowanym językiem polskim i polską kulturą, pragnącym poszerzyć znajomość języka i wiedzy o Polsce – zdobycie zarówno znajomości jęz. polskiego, jak i języka angielskiego na poziomie minimum B2. W programie studiów, obok nauki języka, uwzględniono wiedzę o polskiej literaturze i kulturze.

WZORY DOKUMENTÓW:

 

W ramach studiów, trwających sześć semestrów, oferowane będą dwie specjalizacje: nauczanie języka polskiego jako obcego oraz język polski w turystyce i biznesie. Absolwenci będą mogli znaleźć po nich pracę np. w szkołach językowych, instytucjach kultury, biurach tłumaczeń, mediach, wydawnictwach, biurach podróży, placówkach dyplomatycznych oraz wszelkiego typu firmach i przedsiębiorstwach, w których na różnych szczeblach dochodzi do komunikacji po polsku i angielsku.(ms/pap)