Celem konkursu jest stworzenie innowacyjnego projektu technologicznego służącego rozwiązaniu globalnego problemu braku wody na swiecie. W konkursie wzięły udział kraje z całego świata. Do ścisłej czołówki przeszło 6 drużyn, w tym studenci warszawskich uczelni: Marta Zwierz (SGH), Bartłomiej Głowacki (UW/ASP), Norbert Wiśniewski (SGH) i Piotr Tatarczuk (SGH/SGGW). W listopadzie zaprezentują oni swoje rozwiązanie na arenie międzynarodowej w Brisbane.

Obecnie ponad 1 miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku pitnej wody, a co 17 sekund umiera z tego powodu dziecko. Poruszona tym faktem polska drużyna chce urzeczywistnić wizję świata, w której każda osoba ma dostęp do czystej wody. W związku z tym wyszła ona z inicjatywą stworzenia rozwiązania, które na zawsze zakończy ten problem.
 
 
Podczas finału nasi studenci zaprezentują projekt przed przedstawicielami biznesu, organizacji państwowych i pozarządowych, a także światowymi mediami. Zwycięskie rozwiązanie zostanie zaimplementowane przy wsparciu grupy G20 w krajach, gdzie problem braku wody jest szczególnie dotkliwy.
Marcin Poznań