W zwycięskim zespole ONIONgas znaleźli się: Tomasz Małachowski, Jakub Pitera i Dawid Bydłosz. Studenci kierunku inżynieria naftowa i gazownicza na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH w eliminacjach do finału konkursu pokonali aż 972 trzyosobowe drużyny z ponad dwudziestu uczelni, m.in. z Wielkiej Brytanii, Rosji, Austrii, Czech, Słowenii, Węgier, Pakistanu czy Chorwacji.

Przeczytaj także: 9,5 tys. informacji o stażach i praktykach ciągu miesiąca

W Budapeszcie podczas finałowej prezentacji krakowscy studenci przedstawili pełną strategię rozwoju firmy MOL, uwzględniając czynniki ekonomiczne, społeczne czy gospodarcze. Drużyna ONIONgas, najmłodszy zespół biorący udział w zawodach, w ścisłym finale pokonała trzy drużyny z Węgier i jedną z Pakistanu. Studenci AGH otrzymali w nagrodę 9 tys. euro, możliwość współpracy z firmą oraz udział w programie stażowym.

Przeczytaj także: Indywidualny tok studiów tylko za zgodą studenta

„UPPP” to nowy, międzynarodowy program firmy MOL Group, który w tym roku odbył się po raz pierwszy. Pierwszy etap odbył się online, zaś pięć najlepszych drużyn zmierzyło się w finale w stolicy Węgier. Konkurs, skierowany do studentów i doktorantów kierunków ścisłych, miał na celu pogłębienie ich wiedzy w zakresie przemysłu naftowego i gazowniczego w wielu jego aspektach.

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie: http://uppp.info/
Źródło: PAP