Firma doradcza Universum udostępniła najnowszy ranking „Idealny Pracodawca 2014”, oparty na opinii ponad 23 500 studentów. W trakcie tegorocznego badania studenci dokonali ponad 70 000 indywidualnych ocen pracodawców. Skanska otrzymała tytuł „Idealnego Pracodawcy” w kategorii „Inżynieria” piąty rok z rzędu. Współpraca ze studentami jest dla firmy jednym z priorytetowych obszarów. 

 
„Docenienie firmy Skanska przez studentów – przyszłych specjalistów w swoich dziedzinach, jest dla nas bardzo ważne. Zależy nam na budowaniu z nimi dobrych relacji już teraz, na etapie kiedy są jeszcze studentami. To z myślą o nich stworzyliśmy Program Praktyk Letnich oraz Program Ambasadorzy Skanska. Warto wspomnieć, że 70% osób, które ukończyły Program Praktyk Letnich, znalazło w firmie zatrudnienie”, dodaje Katarzyna Skorupka-Podziewska.
 
Skanska umożliwia zdobycie pierwszych doświadczeń w pracy organizując od 9 lat Program Praktyk Letnich. Program zyskał uznanie wśród studentów, o czym świadczyć może ilość zgłoszeń do tegorocznej edycji – firma otrzymała ponad 3 500 aplikacji. W tym roku zostanie przyjętych 130 osób, które odbędą 12-tygodniową praktykę pod okiem swojego opiekuna. Na ten czas otrzymają specjalny program szkoleń oraz zadanie przewodnie, którego wyniki przedstawią na prezentacji końcowej przed menadżerami projektów oraz dyrektorem oddziału.
 
 
„Na praktykach nauczyłem się ustalania priorytetów oraz odpowiedzialności za swoje decyzje. Mogę śmiało powiedzieć, że praca na budowie jest wymagająca, ale daje ogromnie dużo satysfakcji!”, mówi Jarosław Skrok, uczestnik Programu Praktyk Letnich w 2012 roku, a obecnie inżynier budowy w Skanska S.A.
 
We wszystkich działaniach promocyjnych wśród studentów firmę wspierają Ambasadorzy – czyli studenci, którzy reprezentują firmę na uczelniach przez cały rok akademicki. Do ich głównych zadań należy m.in. dbanie o wizerunek firmy, współtworzenie i organizacja wydarzeń na uczelniach oraz promocja Programu Praktyk Letnich. Dzięki tym działaniom najlepsi Ambasadorzy otrzymują praktyki na naszych projektach.
 
 
Dotychczasowe edycje Programu Praktyk Letnich oraz Programu Ambasadorzy Skanska pokazały, że są to atrakcyjne inicjatywy dla studentów, umożliwiające rozpoczęcie kariery w wiodącej, często nagradzanej firmie budowlanej w Polsce i na świecie.
 
To nie jedyne nagrody dla Skanska przyznane za rok 2013: po raz trzeci firma otrzymała tytuł „Najbardziej pożądany pracodawca w opinii specjalistów i menedżerów w kategorii: Branża budowlana, Nieruchomości” (plebiscyt Antal International) oraz tytuł Pracodawcy Jutra (ranking organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami). 
 
Agnieszka Kania