LEX do Egzaminu Aplikancie, przed Tobą egzamin zawodowy? Skorzystaj ze specjalnej oferty. Zamów bezpłatny dostęp do pakietu LEX Kancelaria Prawna Premium i LEX Kompas Orzeczniczy 2.0
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Rzeszów: studenci przeprowadzą rozprawę sądową

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów organizuję ósmą edycję Symulacji Rozprawy Sądowej. Odbędzie się ona w piątek (24.05) w siedzibie rzeszowskiego sądu okręgowego.

Jak podkreślają organizatorzy, projekt polega na przeprowadzeniu rozprawy sądowej z zakresu prawa karnego. W rolę sędziów, adwokatów, prokuratora i świadków wcielą się studenci prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Akcja ma na celu rozwijanie umiejętności skutecznego korzystania z wiedzy zdobytej na studiach. W ubiegłym roku projekt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i licealistów. Przebieg rozprawy oraz role poszczególnych uczestników oceni Jury złożone z teoretyków i praktyków prawa.
Rozprawa odbędzie się 24 maja 2013 roku (piątek ) o godzinie 16:00 w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie ( Zamek, ul. Plac Śreniawitów 3 ).

Polecamy książki prawnicze dla studentów