W rankingu Best Masters 2014-2015 organizowanym przez Eduniversal ocenie poddano cztery tysiące programów magisterskich i MBA z całego świata. Bardzo dobrze wypadły także nasze kierunki magisterskie, m.in. finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz ekonomiczna analiza prawa. Ranking publikowany jest każdego roku pod koniec grudnia.

Przeczytaj także: Studia podyplomowe coraz popularniejsze wśród młodych

Programy MBA oferowane prze Szkołę Główną Handlową w Warszawie są najlepsze w regionie według najnowszego rankingu Eduniversal 2014-2015. Nasze programy CEMBA (Canadian Executive Master of Business Administration) oraz MBA-SGH zostały do oceny zgłoszone łącznie. Wyprzedziły m.in. programy Executive oferowane przez Graduate School of Management na Uniwersytecie w Sankt Petersburgu i na Uniwersytecie Corvinus w Budapeszcie oraz programy Executive MBA oferowane w polskich uczelniach. . Nasze programy CEMBA (Canadian Executive Master of Business Administration) oraz MBA-SGH zostały do oceny zgłoszone łącznie. Wyprzedziły m.in. programy Executive oferowane przez Graduate School of Management na Uniwersytecie w Sankt Petersburgu i na Uniwersytecie Corvinus w Budapeszcie oraz programy Executive MBA oferowane w polskich uczelniach.

Studia magisterskie w języku angielskim na kierunku finanse i rachunkowość – Finance & Accounting – prowadzone przez SGH wspólnie z EY i akredytowane przez ACCA znalazły się na pierwszym miejscu w regionie na liście najlepszych kierunków związanych z finansami i rachunkowością. To kolejny rok z rzędu tak wysoka ocena dla tego kierunku.

Na pierwszym miejscu w swojej kategorii tematycznej znalazł się także kierunek ekonomiczna analiza prawa jako jedyny taki program w Polsce.

W kategorii kierunków Economics najwyżej oceniono nasz magisterski kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze – International Economics.

Przeczytaj także: Od 1 stycznia aplikacja adwokacka bardziej przyjazna

Z kolei kierunek zarządzanie (Management) zajął czwartą pozycję w kategorii kierunków magisterskich General Management. Piątą pozycję w kategorii International Management zajął nasz kierunek International Business.

W zestawieniu znalazły się także poddane ocenie oferty kierunków administracja publiczna/polityka społeczna oraz turystyka i rekreacja.

Ranking Best Masters ogłaszany jest każdego roku pod koniec grudnia. Przygotowuje go francuska agencja ratingowa specjalizująca się w edukacji wyższej. Ocenie poddała cztery tysiące najlepszych programów magisterskich i MBA z całego świata w 30 obszarach studiów.

Polska geograficznie klasyfikowana jest przez autorów rankingu wśród krajów Europy Wschodniej. Jego twórcy analizują opinie ponad pięciu tysięcy specjalistów od międzynarodowej rekrutacji, 800 tysięcy studentów i ponad 10 tysięcy przedstawicieli uczelni akademickich. Trzy główne kryteria, jakimi kierują się autorzy rankingu, to reputacja programu oparta m.in. na opiniach ekspertów HR, wysokość wynagrodzenia absolwentów w pierwszym miejscu pracy, a także opinie samych absolwentów programów.

Przeczytaj także: Kolarska-Bobińska: byłam dobrą studentką

Pełny ranking i metodologia na stronie: www.best-masters.com

Według Eduniversal SGH należy do nielicznego grona uczelni odznaczonych wyróżnieniem 5 Palm – znakiem jakości przyznawanym w uznaniu za rozwój międzynarodowy.

Marcin Poznań