Miejsca na podium zajęły kolejno: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, Stanford University, Na czwartym i piątym miejscu znalazły się dwa brytyjskie uniwersytety: University of Cambridge i University of Oxford. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Princeton University, University of Chicago, Columbia University i University of Pennsylvania.

Czytaj także: Dziesięć polskich uczelni na Liście Szanghajskiej - najwyżej UW i UJ>>

 

39. polskich uczelni na liście

Wśród polskich uczelni najwyższe - 381. miejsce - zajął Uniwersytet Jagielloński. Nieco dalej - na 402. miejscu - znalazł się Uniwersytet Warszawski. Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa uplasowała się na 590. miejscu, a Politechnika Warszawska na 711., zaś 818. miejsce w zestawieniu zajął Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. 999. miejsce zajęła Politechnika Wrocławska. Wśród uczelni medycznych najwyżej został oceniony Warszawski Uniwersytet Medyczny – zajął 917. miejsce. Wrocławski Uniwersytet Medyczny zajął natomiast 926. miejsce. Najodleglejsze miejsce wśród polskich uczelni zajął Uniwersytet Rzeszowski – z pozycją numer 1867. Ten sam uniwersytet zajmuje jednak 39. pozycję z krajowym zestawieniu.

 

Ranking uniwersytetów CWUR jest tworzony w oparciu o osiem kryteriów: sukcesy absolwentów i kadry dydaktycznej w międzynarodowych konkursach, zatrudnienie absolwentów na dyrektorskich stanowiskach w firmach o zasięgu globalnym, publikacje w cenionych pismach naukowych oraz najbardziej wpływowych periodykach, cytowalność, indeks Hirscha całej uczelni oraz liczbę międzynarodowych patentów. W drugiej dziesiątce - poza uczelniami ze Stanów Zjednoczonych - uplasowały się – Uniwersytet Tokijski i francuski Uniwersytet PSL (Paris Sciences & Lettres). Czołówkę zestawienia zdominowały uczelnie ze Stanów Zjednoczonych, których w pierwszej dziesiątce znalazło się aż osiem. Ich wysoka pozycja nie zmienia się od początku notowań – czyli od 2012 r.