Koło Naukowe Prawa Karnego Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego „IUSTITIA” zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.: „Kryminalistyczne i prawnokarne aspekty przestępstw na tle seksualnym”, która odbędzie się 9 grudnia 2014 r. w sali nr 13 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podczas konferencji zostaną przedstawione szczególnie ważne zagadnienia związane z zakresem przestępczości seksualnej, przyczyn dewiacji seksualnych, sposobów pomocy ofiarom tychże przestępstw, rodzajów oraz oceny skuteczności wykrywania i udowadniania winy sprawców oraz ich resocjalizacji i wykonywania nad nimi nadzoru, a także podjęta zostanie próba zbiorczego przedstawienia działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw na tle seksualnym w przyszłości.

Przeczytaj także: Prawa i obowiązki seksualne małżonków – temat tabu w świecie prawa >>>

Podczas konferencji zaprezentują swoje stanowiska i podzielą się doświadczeniami zaproszeni goście, zarówno teoretycy jak i praktycy zajmujący się w swojej pracy powyższymi zagadnieniami, ale także studenci reprezentujący różne ośrodki naukowe. Ponadto po każdym panelu zaplanowana jest dyskusja, która umożliwi zabranie głosu każdemu chętnemu uczestnikowi konferencji a przede wszystkim będzie stanowić okazję do wymiany poglądów i opinii.

Wyrażamy głębokie przekonanie, że temat organizowanej przez nas konferencji jest niezwykle ważny a samo wydarzenie jest odpowiedzią na potrzebę podjęcia tej bez wątpienia trudnej tematyki.

Przeczytaj także: Problem molestowania na uczelniach jest niedostrzegany >>>

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na niniejszą konferencję
i równocześnie liczymy z Państwa strony na pomoc w nagłośnieniu wydarzenia oraz poruszanej na nim tematyki.

Termin konferencji: 9 grudnia 2014 r.
Miejsce: sala nr 13, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego
Sylwia Grzebyk