Jak podkreślają twórcy uruchomionego właśnie serwisu – wydawcą jest Wolters Kluwer SA - każdy obywatel ma obowiązek znajomości obowiązującego prawa, którego przepisy regulują niemal każdą dziedzinę naszego życia. Nie każdy jednak wie gdzie można je znaleźć, szczególnie przedstawione w przystępnej formie i do tego za darmo. 

 

Zobacz: LEX Reader - nie dźwigaj podręczników, czytaj ebooki>>>

Dyskusja o potrzebie stworzenia łatwego dostępu do obowiązującego prawa toczy się w Polsce od wielu lat. Wielokrotnie upominali się o to kolejni rzecznicy praw obywatelskich, którzy w swoich wystąpieniach wskazywali, że jest to niezbędny element dla budowy w Polsce demokratycznego państwa prawa. Postulaty takie konsekwentnie zgłaszają także środowiska prawników zajmujących się pomocą prawną. Z drugiej strony organy państwa wiele razy zapowiadały stworzenie rozwiązań ułatwiających dostęp do obowiązującego prawa. Jednak podejmowane w tym zakresie działania uznawane są wciąż za niedoskonałe i niedostateczne. Teraz swój wkład do tego słusznego i społecznie niezwykle potrzebnego dążenia wnosi wydawnictwo Wolters Kluwer, udostępniając w ten sposób szerokim rzeszom odbiorców swoje zasoby i 25-letnie doświadczenie wydawnicze w tej dziedzinie. 
 
Zobacz: "Lex przed Aplikacją” – przygotuj się i zdaj>>>
 
Celem nowego serwisu jest właśnie dostarczanie takich informacji o najnowszych zmianach w prawie. Obok tekstów aktów prawnych, w nowym serwisie publikowane są też na bieżąco, przygotowane przez ekspertów Wolters Kluwer omówienia najnowszych zmian w prawie, czyli przepisów wchodzących właśnie w życie.
 
Aktualne treści
Serwis Prawo.pl na bieżąco publikuje wersje pierwotne aktów prawnych oraz ich wersje ujednolicone, wraz z krótkimi informacjami o najistotniejszych zmianach. Wersje ujednolicone są zazwyczaj najbardziej aktualną wersją tekstu!
 
Czytelna i zrozumiała formuła
Publikowane teksty ujednolicone uwzględniają wszystkie wprowadzone dotychczas zmiany w tekście pierwotnym (uchwalonym lub wydanym przez dany organ). Wprowadzanie zmian w tekście aktu prawnego powoduje, że treść aktu staje się coraz bardziej skomplikowana, a posługiwanie się pierwotną wersją jest istotnie utrudnione. - Zapewniamy czytelność aktu!  - podkreślają twórcy nowego serwisu.
 
Pełna dostępność
Serwis pozwala na całkowicie bezpłatny dostęp do wszystkich aktów od 1918 roku po dziś dzień. Dodatkowo wygodna wyszukiwarka wzbogacona o zaawansowane filtry ułatwiające znalezienie konkretnych przepisów. Teksty ujednolicone aktów (najaktualniejsze) wymagają zalogowania się do strony Prawo.pl. Założenie konta w serwisie jest jednak  bardzo proste i całkowicie darmowe, zapewniamy także ochronę danych.
 
Omówienia zmian w prawie
Pracujący w wydawnictwie Wolters Kluwer prawnicy śledzą na bieżąco zmiany w prawie i przygotowują syntetyczne ich omówienia, zawierające nie tylko przypomnienie o początku obowiązywania nowych przepisów, ale także informacje o tym, co one zmieniają, kogo dotyczą, na co należy szczególnie zwrócić uwagę. 
 
Zobacz: LEX Komentarze – testuj 7 dni za free (infografika)>>>
 
Dzielimy się zasobami i kompetencjami
- Dzielenie się zasobami i kompetencjami to wkład, jaki postanowiliśmy wnieść w obszar domeny społecznej. Oferując nasze produkty służymy instytucjom firmom, czyli  tym, którzy potem świadczą usługi społeczeństwu. Nawiązując do dobrej praktyki stosowanej przez biznes z rożnych sfer, polegający na społecznej odpowiedzialności, po 25 latach doświadczeń na polskim rynku publikacji prawnych uznaliśmy, że podzielenie się kompetencjami naszego zespołu redaktorów i ekspertów w zakresie opracowywania aktów prawnych ze społeczeństwem będzie najlepszym wyrazem naszego zaangażowanie we wspieranie rozwoju świadomości prawnej polskiego społeczeństwa – mówi Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer SA.          
 
Krzysztof Sobczak