1920x60_lex_testy_x_2025
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Praca w korporacji zabija zapał?

Chociaż młodzi ludzie często deklarują chęć pracy w korporacji, to ten typ kariery na dłuższą metę może w nich zabić zapał i zahamować rozwój zawodowy - pisze Rzeczpospolita.

"Budowanie kompetencji jest długotrwałe i nie tylko często zniechęca młodych, ale też powoduje, że stają się trochę mechaniczni w swojej pracy, pozbawieni kreatywności – takie małe trybiki w wielkim mechanizmie. Wielu młodych nie zgadza się z tą opinią i uważa, że dostając się do korporacji, wygrało los na loterii.
Osoby, które mimo to trwają na swoim stanowisku, bardzo często po kilku latach tracą wartość jako pracownik. Mają bowiem problemy z adaptacją do nowych zadań, nie potrafią się odnaleźć w mniej ustrukturyzowanym środowisku i nie rozumieją, jak można wymagać od nich aż tak różnorodnych kompetencji." - uważa Bartłomiej Piwnicki dyrektor zarządzający firmy doradczej UBP Consulting.

Dowiedz się więcej z książki

Zarządzanie talentami i planowanie ścieżek karier
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

Polecamy książki prawnicze dla studentów