Plagiat.plTematyka konferencji skupia się będzie na zagadnieniach rozwoju systemu edukacji, wyzwaniach związanych z globalnym rynkiem edukacyjnym oraz współpracy biznesu z sektorem nauczania. Przedstawione zostaną prezentacje dotyczące m.in. kapitału intelektualnego w gospodarce, technologii informatycznych i edukacyjnych systemów zarządzania. Poruszone zostaną również kwestie wsparcia instytucji edukacyjnych przez pracodawców.

Przeczytaj także: Powstaje nowy system do walki z plagiatami >>>


Konferencja skierowana jest do placówek oświatowych, szkół wyższych, administracji paostwowej i samorządowej odpowiedzialnej za edukację oraz do pracodawców. W trakcie trzech dni konferencyjnych zaplanowano cztery części merytoryczne: przemówienia głównych prelegentów, równoległe sesje tematyczne, warsztaty oraz publiczną debatę na temat przyszłości edukacji.

Do udziału w konferencji w charakterze prelegentów zaproszeni zostali eksperci z dziedziny edukacji z całego świata. W piątek 4 grudnia przemówienia wygłoszą prelegenci m.in. z Uniwersytetu w Cambridge i Politechniki w Katalonii. Jednym z tematów poruszanych pierwszego dnia konferencji będzie kontrola antyplagiatowa w szkołach wyższych, która zostanie omówiona przez dr. Sebastiana Kawczyoskiego, prezesa Plagiat.pl w prezentacji pt.

„Wymiary zjawiska kopiuj-wklej: Dlaczego tak ważne jest wyeliminowanie plagiatu z uczelni wyższych?”.

Przeczytaj także: Kłoda: każdy jest kowalem lub grabarzem własnego losu >>>


***
Firma Plagiat.pl jest liderem polskiego rynku oprogramowania służącego do weryfikacji prac pod względem oryginalności tekstu. Oferuje swoje rozwiązania uczelniom, wydawnictwom oraz indywidualnym użytkownikom. Plagiat.pl współpracuje obecnie z prawie 190. szkołami wyższymi w Polsce. Swoje usługi dostarcza również na rynek rumuoski, niemiecki i kolumbijski. Firma Plagiat.pl


istnieje na rynku od 2003 roku i ma w planach debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie www.plagiat.pl.