Od 1 lipca do końca września 82 studentów z całej Polski zdobywało doświadczenie zawodowe w Nestlé w ramach dwóch programów: Business Internship Program, czyli praktyk w działach biurowych takich jak m.in. sprzedaż, marketing, finanse, obsługa klienta itp. oraz w Technology Engineering Development Program – czyli praktyk w działach technicznych w fabrykach Nestlé w całym kraju. Po praktykach zatrudniono łącznie aż 42 osoby. Rekrutacja do kolejnej edycji Praktyki Letniej z Nestlé rozpocznie się w marcu.

Przeczytaj także: Musimy zaczekać na zmiany w przepisach o stażach i praktykach

W tym roku o ponad 100% zwiększono liczbę osób przyjętych na praktyki w Nestlé. Z ponad 4400 zgłoszeń ostatecznie firma wybrała aż 82 osoby. Najwięcej młodych ludzi Nestlé przeszkoliło w swojej centrali w Warszawie (40 osób) oraz w zakładzie Winiary w Kaliszu (18 osób) i w Rzeszowie (10 osób). Łącznie w obu programach po zakończeniu praktyk w całej Polsce zatrudniono 42 z 82 praktykantów.

W ramach Business Internship Program na praktyki przyjmowano corocznie około 20 osób, tym razem biura firmy otworzyły się dla aż 49 praktykantów i aż 24 z nich zatrudniono. Najwięcej praktykantów pracowało w działach sprzedaży, marketingu i finansów.

Przeczytaj także: 9,5 tys. informacji o stażach i praktykach ciągu miesiąca

W ramach programu praktyk technicznych (Technology Engineering Development Program) zatrudniono w tym roku po praktykach w całej Polsce 18 młodych osób (spośród 33 praktykantów): po jednej w Warszawie, Nałęczowie i Namysłowie, 3 w Kargowej i aż po 6 w Rzeszowie oraz Kaliszu.

Jakie umiejętności nabyli studenci? - Rozwijaliśmy kompetencje miękkie w zakresie obsługi klientów, pracy w zespole, zarządzania czasem, organizacji pracy, wykazywania inicjatywy, asertywności, brania odpowiedzialności za własne projekty, a także nabywaliśmy praktyczne umiejętności m.in. w pracy w laboratorium, obsłudze programów takich jak Excel, SAP, czy oprogramowania Nielsen oraz analizy danych (kategorii, rynku, badań konsumenckich itp.) – mówi Kamila Żmijewska latem praktykantka, dziś już pracownica Nestlé Polska S.A.

Letnia Praktyka z Nestlé jest częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth, w ramach której firma zadeklarowała stworzenie do 2016 roku w całej Europie 10 000 miejsc pracy dla osób do 30. roku życia oraz kolejnych 10 000 miejsc staży i praktyk. W Polsce program obejmuje ponad 800 osób.

Przeczytaj także: Oszukiwanie na egzaminach to przestępstwo

Więcej o tym, jak Nestlé wspiera młodzież na rynku pracy, można przeczytać w świeżo opublikowanym nowym interaktywnym Raporcie Tworzenie Wspólnej Wartości za lata 2012-2013 na stronie www.raportnestle.pl. Raport został zgłoszony do udziału w konkursie Raporty Społeczne 2014 na www.raportyspoleczne.pl. 

Źródło: raportnestle.pl