Centrum powstające przy ul. ks. Trojdena będzie składało się z trzech części. Jak powiedział zastępca kanclerza WUM do spraw inwestycji Wojciech Starczyński będą to: hala sportowa i pomieszczenia towarzyszące, m.in. sala do uprawiania judo i fitnessu, basen olimpijski i rozgrzewkowy oraz część dydaktyczno-edukacyjna do nauki rehabilitacji.

 
W czwartek umowę o finasowaniu II etapu budowy ośrodka podpisali rektor uniwersytetu, prof. Marek Krawczyk i dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji, dr Olaf Gajl.
 
 
W Centrum zostanie zastosowanych wiele nowoczesnych, przyjaznych środowisku rozwiązań architektonicznych. Będą m.in: elewacje pozwalające na czerpanie energii elektrycznej z atmosfery oraz baterie solarne kumulujące energię cieplną, dzięki którym można ogrzewać wodę w basenie. Basen olimpijski ma mieć podnoszone dno pozwalające na zmianę jego głębokości, a usytuowana nad basenem rozgrzewkowym dodatkowa trybuna będzie opuszczana w razie potrzeby, co pozwoli na zwiększenie liczby miejsc.
 
Z centrum będą mogli korzystać nie tylko studenci WUM, ale i cała warszawska społeczność akademicka.
 
Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreślił, że sport akademicki jest ważnym elementem rozwoju młodego człowieka, szczególnie istotnym dla studentów kierunków związanych z medycyną. Dodaje, że Centrum powstało po to, aby służyło studentom i było to ich potrzeby były głównie brane pod uwagę przy projektowaniu budynku.
 
 
Całkowity koszt inwestycji wynosi 115 mln zł. Został pokryty ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia, WUM oraz Unii Europejskiej.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl