-To jest wielki sukces naszego kraju, że młodzi Polacy mają otwartą drogę by kształcić się na najlepszych światowych uczelniach. Ale ich umiejętności zdobyte zagranicą powinny być wykorzystywane w Polsce. W ramach programu „Go4Poland. Wybierz Polskę” w ciągu czterech najbliższych lat wybranych staże w polskich firmach, m.in. spółkach Skarbu Państwa odbędzie około 1 tys. osób – powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

Zobacz: Szansa na płatne staże w spółkach skarbu państwa 

Program zakłada dotarcie do 10 tys. polskich studentów zagranicznych uczelni, wyselekcjonowanie kandydatów i zaproszenie na staże w spółkach giełdowych i jednostkach administracji publicznej 1000 osób w ciągu czterech lat.
Start programu planowany jest na wrzesień tego roku. Jego organizatorem jest Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych, przy wsparciu Ministerstwa Skarbu Państwa i Giełdy Papierów Wartościowych.

Dzięki honorowym patronatom Ewy Kopacz, premier rządu oraz Ministerstwa Skarbu Państwa, młodzi ludzie będą mieć możliwość odbycia staży również w kluczowych jednostkach administracji publicznej, co stwarza im możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia.

Zobacz: 1500 absolwentów zawalczy o staże w spółkach Skarbu Państwa 

- Chcemy dać młodym ludziom wyraźną zachętę – polscy pracodawcy na was czekają. Jest dla was miejsce w Polsce – podkreślił minister Skarbu Państwa.