Spotkania w spółkach będą odbywały się od 7 do 30 kwietnia 2015 r. Ostateczne wyniki konkursu zostaną przedstawione w maju. Już w czerwcu absolwenci rozpoczną pierwsze staże.
Aż 1515 osób, które obroniły prace dyplomowe w 2014 r. zgłosiło się do pierwszego etapu konkursu: „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!”.


Zobacz też: Szansa na płatne staże w spółkach skarbu państwa 

Staże będą trwały od 3 do 6 miesięcy. Stażyści będą otrzymywali za swoją pracę wynagrodzenie - 2,5 tys. zł brutto dla najlepszych laureatów konkursu oraz 2 tys. zł brutto dla pozostałych zwycięzców.

Osoby, które otrzymały największą liczbę punktów w elektronicznej ankiecie oceniającej predyspozycje do pracy, zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu i zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne w spółkach: Agencja Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa ENEA, Energa, Grupa Kapitałowa Grupa Azoty, Grupa Lotos, KGHM Polska Miedź, Krajowa Spółka Cukrowa, PERN „Przyjaźń”, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGNiG, PKN ORLEN, PKO BP, PKP CARGO, Polska Grupa Zbrojeniowa, PZU, TAURON Polska Energia.

Zobacz też: Na konkurs stażowy w spółkach Skarbu Państwa wpłynęło ponad 600 zgłoszeń 

Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w maju 2015 r. podczas Gali Finałowej Konkursu.