Polscy inwestorzy otwierają się na możliwości biznesowe płynące z nauki, dlatego chętnie pomagają młodym pomysłodawcom rozwinąć skrzydła. Wydarzenia takie jakie Venture Day oraz organizowany w ramach konferencji konkurs Startup Venture to wyjątkowa okazja spotkania pomysłodawców projektów biznesowych z inwestorami poszukującymi innowacji.


Kluczowym elementem konferencji Venture Day jest konkurs STARTUP VENTURE – PROJEKT NA BIZNES. Udział w konkursie to okazja do wdrożenia swoich idei w życie i postawienia pierwszych kroków na rynku. 

 

 

 

Uczestnicy wezmą udział w pierwszej w Polsce konferencji Venture Day, podczas której zaprezentują swoje pomysły inwestorom.Konkurs ma zasięg ogólnopolski i kierowany jest do startupów oraz autorów pomysłów bez względu na branżę. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie projektu będącego w fazie rozwoju tj. dysponowanie produktem (np. jego prototypem, wersją demo), który można zaprezentować inwestorom. Uczestnicy wezmą udział w pakiecie mentorskim przygotowującym do prezentacji projektów.Zgłoszenia są przyjmowane po wypełnieniu formularza na stronie www.inwestornia.pl do 19 października br. O przyjęciu zgłoszeń decyduje ich jakość oraz termin nadesłania. Ilość zgłoszeń jest limitowana.


Venture Day to także świetna możliwość zdobycia nowej wiedzy. Zarówno pomysłodawcy projektów, jak i uczestnicy konferencji wezmą udział w warsztatach, podczas których swoją wiedzą podzielą się międzynarodowi wyjadacze biznesu.Uczestnicy nauczą się patrzeć na biznes z punktu widzenia inwestora, zyskają cenne wskazówki dotyczące stawiania pierwszych kroków  na rynku i rozwoju własnych pomysłów. Dodatkową atrakcją będzie wystawa innowacyjnych projektów, wynalazków i prototypów z różnorodnych branż.


Venture Day to kluczowe wydarzenie organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbywa się na całym świecie w dniach 18-24 listopada. To wydarzenie gromadzące środowiska przedsiębiorców, nauki, wynalazców, inwestorów i administracji wokół innowacji z branż: ICT, biotechnologii i energetyki. Młodzi przedsiębiorcy będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z firmami i inwestorami poszukującymi nowych pomysłów. To inicjatywa, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom polskich naukowców i startupów oraz inwestorów, szukających ciekawych pomysłów.

Więcej informacji o konkursie „Startup Venture - Projekt na Biznes” znajduje się na stronieWięcej informacji o konkursie „Startup Venture - Projekt na Biznes” znajduje się na stronie www.inwestornia.pl.