Pokażą zrealizowane w ostatnim czasie w szkole krótkie filmy fabularne, dokumentalne, animacje oraz etiudy operatorskie. Projekcje w kinie Iluzjon potrwają dwa dni. 

Pokazanych zostanie 35 wybranych produkcji, powstałych w ostatnim czasie w szkole, czyli najnowsze dokonania artystyczne studentów. Filmy startować będą w konkursach, a za najlepsze w ocenie festiwalowego jury przyznane zostaną nagrody.
 
Wśród fabuł w programie są np.: "Światło w sierpniu" w reżyserii Mateja Bobrika (czas trwania: nieco ponad 22 minuty), "Mój alkoholiku" w reż. Grzegorza Krawca (30 minut), "Konstelacje" w reż. Anieli Gabryel (28 i pół minuty).
 
Projekcjom filmów towarzyszyć będą na festiwalu m.in.: dyskusje (np. spotkanie "Reżyserzy i krytycy rozmawiają" na temat kondycji i przyszłości polskiego kina) oraz warsztat edukacyjny ("O tym, co twórca powinien wiedzieć. Prawo autorskie w produkcji filmowej", warsztat w ramach kampanii Legalnej Kultury).
 
Organizatorem festiwalu "Łodzią po Wiśle" jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Polska Agencja Prasowa sprawuje patronat medialny nad imprezą.
 
Szczegółowe informacje o programie festiwalu dostępne są na stronie www.lodziapowisle.pl. (PAP)
jp/ ls/