Niesamowity spektakl zarejestrowano w ramach projektu National Theatre Live. Sztuka oparta jest na powieści jednego z najpoczytniejszych brytyjskich pisarzy dziecięcych Michaela Morpurgo pt. „War Horse" („Czas Wojny”). 

 
„War Horse” to wzruszająca opowieść o sile przyjaźni i miłości w świecie targanym piekłem wojny, gdy niewinność zostaje zderzona z przemocą. Sztuka Nicka Stafforda, za którą był nominowany do prestiżowej Laurence Olivier Award, urzeka magią teatru,  imponuje realizatorskim rozmachem i scenicznymi rozwiązaniami. W spektaklu wykorzystano naturalnych rozmiarów figury zwierząt pochodzące ze słynącej ze znakomitej sztuki kukiełkowej Handspring Puppet Company.
 
Po wybuchu I Wojny Światowej, Joey, ukochany koń młodszego syna Alberta, zostaje sprzedany kawalerii i wysłany do Francji. Wkrótce dostaje się pod ogień wroga i los zsyła go na niezwykłą odyseję, służy obu stronom, aby w końcu znaleźć się na ziemi niczyjej. Albert nie może zapomnieć o Joey’m i, będąc zbyt młodym, żeby zaciągnąć się do wojska, wyprawia się na niebezpieczną misję, aby go odnaleźć i sprowadzić do domu. Opowieść oparto na powieści War Horse („Czas Wojny”), wspaniałym dziele Laureata Nagrody Dzieci (2003-05) Michaela Morpurgo. 
 
Obsada/Produkcja:
Reżyseria: Nick Stafford
Na podstawie powieści „War Horse” („Czas Wojny”) Michaela Morpurgo
Czas trwania: ok 180 min.
Pokaz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
 
 
Aby otrzymać bilet należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe: 
„Jaki tytuł nosi czerwcowy pokaz, który robimy w ramach cyklu „Brytyjski teatr na dużym ekranie? Podpowiedzi należy szukać na stronach British Council www.britishcouncil.pl.  
Poprawne odpowiedzi wraz ze wskazaniem miasta należy przesyłać na adres konkurs@britishcouncil.pl w temacie wpisując "NT Live". Wygrają nadawcy najszybciej udzielonych poprawnych odpowiedzi w każdym z 10 miast. Konkurs trwa do 27 maja.