Konferencja rozpocznie się w poniedziałek (07.01) o godzinie 18:00 w przedstawicielstwie Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16a w Warszawie. 
 
W spotkaniu zostaną przedstawione m.in. zasady odbywania staży w unijnych instytucjach, o rodzajach stanowisk zawodowych w KE dostępnych dla absolwentów. Będzie można dowiedzieć się w jaki sposób przygotować się do przyszłej pracy w instytucjach europejskich. 
 
Udział w konferencji wezmą:
Monika Ratyńska  – Zajmuje się protokołem politycznym w wydziale politycznym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.
 
Anna Kopińska– Odpowiada za przetargi w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Polsce
 
Magda Gawrońska – Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach Stosunki Międzynarodowe oraz Zarządzanie i Marketing. Kieruje programami w Stałym Sekretariacie Wspólnoty Demokracji – międzynarodowej organizacji międzyrządowej mającej na celu promowanie wartości demokratycznych i wzmacnianie instytucji demokratycznych oraz wsparcie społeczeństwa obywatelskiego w krajach autorytarnych.
 
Anya Ogórkiewicz – Ekonomistka, założycielka i dyrektor zarządzający firmy Keryx Group. Pracowała przez lata na różnych stanowiskach w firmach zajmujących się doradztwem, finansami i promocją w Brukseli, Londynie, Paryżu i Waszyngtonie.
Aleksadra Firlik - staż w Komisji Europejskiej
 
Udział należy potwierdzić do dnia 4 stycznia, g.roehrborn@schuman.org.pl