W dniach od 7 do 9 kwietnia 2014 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędą się IX Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych organizowane przez gdańską Grupę Lokalną Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.

Podczas IX Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych Organizatorzy przewidują m.in. debaty o kształcie zawodu z przedstawicielami samorządów prawniczych, spotkania z praktykami zawodu, prezentacje pracodawców, warsztaty, symulacje rozpraw sądowych czy wokandy w sądach.

Ponadto podczas projektu zaprezentowane zostaną praktyki i staże oferowane przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA w ramach Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk Studenckich STEP. ELSA pośredniczy między pracodawcami, a studentami na poziomie lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Oferta staży i praktyk jest bardzo szeroka, obejmuje między innymi instytucje publiczne, urzędy, ministerstwa, kancelarie, banki oraz wiele innych. 

Szczegółowe informacje na temat IX Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.

Wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.