W IP Challenge biorą udział uniwersytety z całej Polski, które wystawiają do turnieju swoje trzyosobowe reprezentacje składające się z najlepszych studentów specjalizujących się w prawie własności intelektualnej. W trakcie kilkumiesięcznej rywalizacji uczestnicy IP Challenge rozwiązują turniejowe zadania prawnicze wyznaczane przez organizatorów – zadania oparte są na autentycznych case’ach.
Do rywalizacji w IP Challenge 2016 przystąpiło łącznie sześć uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Uniwersytet Opolski, Uniwersytet w Białymstoku oraz Uniwersytet Warszawski.
W poprzednich edycjach IP Challenge trzykrotnie zwyciężał Uniwersytet Warszawski (2009, 2013 i 2014), zaś po jednym razie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2012) oraz Uniwersytet Jagielloński (2015).
Sponsorem IP Challenge 2016 jest Wolters Kluwer, który dla zwycięzców turnieju ufundował egzemplarze książki prof. J. Barty i prof. R. Markiewicza – Prawo autorskie.

Dowiedz się więcej z książki
Prawo autorskie
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł